Reklama

Starania gminy Orły docenione. Bogusław Słabicki z nagrodą Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zamek w Baranowie Sandomierskim 14 grudnia był miejscem wydarzenia, podczas którego Agencja Rozwoju Przemysłu, zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro Park Wisłosan, podsumowała kończący się rok 2021. Z tej okazji wręczono nagrody Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Otrzymali je przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy w 2021 szczególnie wyróżniali się na tle współpracy ze strefą. Wśród laureatów znalazł się gospodarz gminy Orły Bogusław Słabicki.

Bilans dobiegającego końca bieżącego roku to 43 wydane decyzje o wsparciu dla przedsiębiorców, deklarowane nakłady inwestycyjne wynoszące prawie 3,5 miliarda złotych oraz ponad 740 zadeklarowanych nowych miejsc pracy – takie liczby padły podczas konferencji w zamku, podsumowującej tegoroczne efekty działalności tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Wiceprezes ARP Paweł Kolczyński z dużym optymizmem wypowiadał się też o zbliżającym się roku 2022, który jego zdaniem[paywall] również zapowiada się bardzo ambitnie.

Jak wspomnieliśmy, spotkanie było sposobnością do wyróżnienia najbardziej zaangażowanych we współpracy z TSSE. Liderem w kategorii gmin miejskich została Stalowa Wola, a nagrodę za aktywną i owocną współpracę z TSSE i ARP odebrał z rąk organizatorów prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Natomiast w kategorii samorządów wiejskich przyznano ją gminie Orły w powiecie przemyskim. Podczas konferencji nagrodę odebrał wójt wspomnianej jednostki samorządu terytorialnego Bogusław Słabicki.

Statuetka jest wyróżnieniem za kreatywne organizowanie działań wspierających zagospodarowanie terenów TSSE, a więc stworzenie strefy przemysłowej, która z powodzeniem pozyskuje nowych inwestorów. Gmina Orły w kategorii gmin wiejskich i miejsko-wiejskich jest liderem w tym obszarze – podkreślił podczas konferencji prowadzący ją Tomasz Miśko, dyrektor oddziału ARP w Tarnobrzegu, zarządzający TSSE Euro-Park Wisłosan.

Reklama

Bogusław Słabicki, odbierając wyróżnienie, powiedział:

– To szczególne wyróżnienie i efekt pracy całego zespołu, jeśli chodzi o gminę. Bardzo za nie dziękuję, jak i za wzorową współpracę. Jesteśmy teraz na takim etapie, kiedy pierwszy 40-hektarowy teren inwestycyjny, który zaczęliśmy rozdysponowywać w 2014 roku, został już w całości rozprzedany. Połowa z niego jest już w budowie, druga połowa czeka, część inwestorów jest bowiem na etapie kompletowania dokumentacji. W przyszłym roku chcemy powiększyć tę strefę o kolejne 70 hektarów. Planujemy też wybudowanie drogi łączącej wspomniane 2 tereny.

Takiego bilansu Orłom zazdrościć mogą inne samorządy, które strefę ekonomiczną wprawdzie u siebie mają, ale inwestorów tam jak na lekarstwo.

Reklama

Pozostali wyróżnieni

Podczas konferencji – oprócz Stalowej Woli i gminy Orły – wyróżnieniem uhonorowani zostali ponadto: Wydział Mechaniczno Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej jako lider kształcenia kadr dla przedsiębiorców w strefie ekonomicznej (nagrodę odbierał dziekan dr hab. Andrzej Trytek) oraz firmy: Erkado Drzwi sp. z o.o. (za największą inwestycję zrealizowaną w TSSE przez polskiego przedsiębiorcę w 2021 roku), PPH Cerkamed W. Pawłowski – jako lider innowacji i SK Nexilis Poland sp. z o.o – za największy projekt inwestycyjny uruchomiony do realizacji na terenie TSSE.

Oprócz tego przedstawiciele tarnobrzeskiego oddziału ARP wręczyli statuetkę Laureata Nagrody Specjalnej TSSE Marcie Półtorak – prezes firmy Marma Polskie Folie – w ramach kategorii „decyzja o wsparciu wydana w 2021 r dla największego projektu inwestycyjnego planowanego do realizacji przez polską firmę”.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama