Zamek w Baranowie Sandomierskim 14 grudnia był miejscem wydarzenia, podczas którego Agencja Rozwoju Przemysłu, zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro Park Wisłosan, podsumowała kończący się rok 2021. Z tej okazji wręczono nagrody Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Otrzymali je przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy w 2021 szczególnie wyróżniali się na tle współpracy ze strefą. Wśród laureatów znalazł się gospodarz gminy Orły Bogusław Słabicki.
Bilans dobiegającego końca bieżącego roku to 43 wydane decyzje o wsparciu dla przedsiębiorców, deklarowane nakłady inwestycyjne wynoszące prawie 3,5 miliarda złotych oraz ponad 740 zadeklarowanych nowych miejsc pracy – takie liczby padły podczas konferencji w zamku, podsumowującej tegoroczne efekty działalności tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
Wiceprezes ARP Paweł Kolczyński z dużym optymizmem wypowiadał się też o zbliżającym się roku 2022, który jego zdaniem[paywall] również zapowiada się bardzo ambitnie.
Jak wspomnieliśmy, spotkanie było sposobnością do wyróżnienia najbardziej zaangażowanych we współpracy z TSSE. Liderem w kategorii gmin miejskich została Stalowa Wola, a nagrodę za aktywną i owocną współpracę z TSSE i ARP odebrał z rąk organizatorów prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Natomiast w kategorii samorządów wiejskich przyznano ją gminie Orły w powiecie przemyskim. Podczas konferencji nagrodę odebrał wójt wspomnianej jednostki samorządu terytorialnego Bogusław Słabicki.
Statuetka jest wyróżnieniem za kreatywne organizowanie działań wspierających zagospodarowanie terenów TSSE, a więc stworzenie strefy przemysłowej, która z powodzeniem pozyskuje nowych inwestorów. Gmina Orły w kategorii gmin wiejskich i miejsko-wiejskich jest liderem w tym obszarze – podkreślił podczas konferencji prowadzący ją Tomasz Miśko, dyrektor oddziału ARP w Tarnobrzegu, zarządzający TSSE Euro-Park Wisłosan.
Bogusław Słabicki, odbierając wyróżnienie, powiedział:
– To szczególne wyróżnienie i efekt pracy całego zespołu, jeśli chodzi o gminę. Bardzo za nie dziękuję, jak i za wzorową współpracę. Jesteśmy teraz na takim etapie, kiedy pierwszy 40-hektarowy teren inwestycyjny, który zaczęliśmy rozdysponowywać w 2014 roku, został już w całości rozprzedany. Połowa z niego jest już w budowie, druga połowa czeka, część inwestorów jest bowiem na etapie kompletowania dokumentacji. W przyszłym roku chcemy powiększyć tę strefę o kolejne 70 hektarów. Planujemy też wybudowanie drogi łączącej wspomniane 2 tereny.
Takiego bilansu Orłom zazdrościć mogą inne samorządy, które strefę ekonomiczną wprawdzie u siebie mają, ale inwestorów tam jak na lekarstwo.
Podczas konferencji – oprócz Stalowej Woli i gminy Orły – wyróżnieniem uhonorowani zostali ponadto: Wydział Mechaniczno Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej jako lider kształcenia kadr dla przedsiębiorców w strefie ekonomicznej (nagrodę odbierał dziekan dr hab. Andrzej Trytek) oraz firmy: Erkado Drzwi sp. z o.o. (za największą inwestycję zrealizowaną w TSSE przez polskiego przedsiębiorcę w 2021 roku), PPH Cerkamed W. Pawłowski – jako lider innowacji i SK Nexilis Poland sp. z o.o – za największy projekt inwestycyjny uruchomiony do realizacji na terenie TSSE.
Oprócz tego przedstawiciele tarnobrzeskiego oddziału ARP wręczyli statuetkę Laureata Nagrody Specjalnej TSSE Marcie Półtorak – prezes firmy Marma Polskie Folie – w ramach kategorii „decyzja o wsparciu wydana w 2021 r dla największego projektu inwestycyjnego planowanego do realizacji przez polską firmę”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze