Reklama

Starostwo przeszło na gaz

11/10/2021 07:54

Budynek Starostwa Powiatowego w Lubaczowie będzie bardziej ekologiczny. Kosztem 160 tys. zł obiekt przeszedł modernizację instalacjic.o. – węgiel zastąpił gaz.

Dotychczasowa kotłownia na paliwa stałe była już mocno wyeksploatowana, a ponadto – jak  wiadomo – węgiel nie należy do energetycznych rozwiązań ekologicznych. Stąd też decyzja o remoncie  kotłowni w budynku starostwa i Urzędu Gminy w Lubaczowie. W ramach[paywall] inwestycji zamontowano nowe piece gazowe, powstała wewnętrzna instalacja gazowa do zasilania pieców oraz wybudowano przyłącze gazowe do budynku. W efekcie tej modernizacji znacząco  powinna się zmniejszyć skala emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Proekologiczna inwestycja kosztowała 160 tys. zł  85 tys. pochodziło z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Brakującą kwotę wyłożyły pospołu powiat i gmina Lubaczów.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama