Nadsański gród, znany jako stolica polskiej fajki, nie może przejść niezauważenie obok XXI Święta Fajki, które odbędzie się w sercu Rynku w niedzielę, 28 czerwca. Tym razem na tapet zostanie wzięta fajka angielska inspirowana kulturą Wielkiej Brytanii, epoką wiktoriańską, elegancją XIX-wiecznego Londynu i legendarnym fajczarzem – Sherlockiem Holmesem.
Święto Fajki to wyjątkowa impreza plenerowa, która łączy historię, rzemiosło i kulturę i co roku gromadzi tysiące uczestników nie tylko z Polski, ale i spoza granic naszego kraju. Ta uroczystość prezentuje bogate dziedzictwo przemyskich mistrzów fajkarstwa. Rozpoczyna się barwną paradą ulicami Przemyśla (g. 16), która prowadzi do Muzeum Dzwonów i Fajek. Tam, w wyjątkowej oprawie artystycznej następuje symboliczne rozpalenie ognia w cybuchu pomnika Fajki. Centrum wydarzeń stanie się ponownie Rynek, gdzie na licznych straganach i stoiskach zostaną zaprezentowane najpiękniejsze fajki artystyczne polskich i zagranicznych mistrzów oraz rękodzieło artystyczne lokalnych twórców. Wydarzenie zamkną koncerty zespołów The Cloverhearts (g. 17.30), Dr Misio (g. 19) i Big Cyc (g. 20.30).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze