Reklama

Szczęśliwa „13”. Piękny jubileusz małżeńskich par

W gminie Orły aż 13 par świętowało w ostatnim czasie zacne małżeńskie jubileusze. 11 z nich wspólną, małżeńską drogą kroczy już 50 lat, a dwie mają na koncie o 10 lat dłuższy staż.

50. i 60. rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli złote i diamentowe gody, to jubileusz wyjątkowy. Jest szczególną okazją do podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi.

Jubilaci z terenu gminy Orły takiego podsumowania mieli możliwość dokonać w związku z uroczystą wizytą w[paywall] ich domostwach przedstawicieli urzędu gminy.


30 września zapukali do nich: gospodarz gminy Orły Bogusław Słabicki, przewodnicząca rady gminy Małgorzata Hawro oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krzysztof Jara, przekazując nadawane przez prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz okolicznościowe upominki.

Nie zabrakło też serdecznych życzeń kolejnych długich i pogodnych wspólnych lat w jak najlepszym zdrowiu. Jubilaci pochodzą z 7 miejscowości gminy Orły: Kaszyc, Walawy, Nizin, Olszynki, Ciemięrzowic, Małkowic i Orłów.

W gronie małżonków z 50-letnim stażem znaleźli się: Czesława i Stanisław Badowiczowie, Maria i Władysław Szczygłowie, Kazimiera i Stefan Barowiczowie, Danuta i Stanisław Szeremetowie, Maria i Kazimierz Ficowie, Maria i Marian Hopowie, Grażyna i Ryszard Hołyszkowie, Irena i Stanisław Korniatowie, Danuta i Józef Kołczowie, Anna i Jerzy Śmigielscy oraz Helena i Ludwik Dzień.

Natomiast diamentowe gody świętowały dwie pary: Helena i Stanisław Kuźniarowie oraz Joanna i Stanisław Lorynowiczowie.

Reklama

Redakcja również dołącza się do życzeń, winszując małżonkom kolejnych długich lat wypełnionych zdrowiem i radością.




fot.UG Orły


fot.UG Orły
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama