Ponad półtora miliona złotych kosztowała będzie renowacja magistrali wodociągowej w rejonie osiedla Kmiecie w Przemyślu.
– Magistrale wodociągowe zaopatrujące w wodę mieszkańców miasta Przemyśla budowane były[paywall] kilkadziesiąt lat temu i coraz częściej ulegają awariom, co pociąga za sobą duże utrudnienia dla przemyślan oraz spore straty finansowe dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – informują urzędnicy z przemyskiego magistratu. – Ostatnia, potężna awaria magistrali wodociągowej miała miejsce w lipcu tego roku na ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uwzględniając powyższe, Zarząd PWiK-u podjął decyzję o renowacji magistrali wodociągowych – dodają.
Jedna z bardziej awaryjnych znajduje się w rejonie ulicy Browarnej, w sąsiedztwie osiedla Kmiecie. Tam właśnie rozpoczęły się prace mające na celu renowację 850-metrowego odcinka wodociągu (od ulicy Ostrowskiej do pętli autobusowej przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II).
– Renowacja prowadzona jest metodą bezwykopową i polega na wprowadzeniu do wyczyszczonego wcześniej przewodu wodociągowego rękawa wykonanego z kompozytu filcowo-szklanego i żywic epoksydowych – tłumaczą fachowcy. – Żywice epoksydowe pod wpływem temperatury utwardzają się do postaci stałego i długotrwałego tworzywa sztucznego. Po zakończeniu montażu, rękaw jest samoczynną, posiadającą własną sztywność obwodową mówiąc obrazowo – rurą w rurze. Zastosowanie technik bezwykopowych w porównaniu do metod tradycyjnych pozwala zaoszczędzić czas i koszt realizacji inwestycji a przede wszystkim jest mniej uciążliwe dla lokalnej społeczności – przekonują.
Zakończenie prac zaplanowano na połowę września br. Koszt inwestycji to ponad półtora miliona złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I jak zwykle na zdjeciu, mega aktywny ostatnio zastepca prezydenta
cytat - "Ponad półtora miliona złotych kosztowała będzie renowacja....", już zrobione bo napisano "kosztowała", czy ma być dopiero robiona renowacja , powinno napisać "kosztować", Panie Redaktorze jak to miało być podane do publicznej wiadomości, w czasie przeszłym czy przyszłym ?Przesyłam pozdrowienia po polskiemu.
I co z tego, jak na Rogozińskiego znowu strzeli rura i pół miasta nie będzie miało wody o.O
Stąd dopłaty za wodę w PSM. O Wy skurwesyny.
I jak zwykle na zdjeciu, mega aktywny ostatnio zastepca prezydenta
A "krzak"zna sie na tym???
cytat - "Ponad półtora miliona złotych kosztowała będzie renowacja....", już zrobione bo napisano "kosztowała", czy ma być dopiero robiona renowacja , powinno napisać "kosztować", Panie Redaktorze jak to miało być podane do publicznej wiadomości, w czasie przeszłym czy przyszłym ?Przesyłam pozdrowienia po polskiemu.