O godzinie 11.11 na Rynku Starego Miasta w Przemyślu wybrzmiał hymn państwowy. Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez uczniów przemyskich szkół to jedno z wydarzeń towarzyszących tegorocznym miejskim obchodom Święta Niepodległości w Przemyślu.
10 listopada
g. 11 Cmentarz Główny – złożenie kwiatów na grobach Orląt Przemyskich, Władysława Kramarza, Ireny Benszówny, Legionistów, Nieznanego Żołnierza, przy pomniku ks. ppłk Józefa Panasia, kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego na Cmentarzu Zasańskim oraz tablicy poświęconej Orlętom Przemyskim przy ulicy Piotra Skargi.
Imprezy towarzyszące
g. 18 Zamek Kazimierzowski – Otwarcie wystawy „Polskie zrywy zbrojne 1768-1918. Wymiar europejski, ogólnonarodowy i lokalny". Koncert fortepianowy „Brzmienia Wolności"
11 listopada
g. 10 Bazylika Archikatedralna – msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego. Potem przemarsz przed pomnik Orląt Przemyskich i złożenie kwiatów przy popiersiu oraz tablicy poświęconej Marszałkowi Józefa Piłsudskiego.
g. 12 pomnik Orląt Przemyskich – wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu". Uroczystość patriotyczna w 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Imprezy towarzyszące
g. 11.30 rzeka San – morsy z Biało-Czerwoną.
g. 13.30 pomnik Orląt Przemyskich – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz akcja rozdawania kotylionów
g. 14 – Śladami Orląt Przemyskich, zwiedzanie Przemyśla z przewodnikiem, zbiórka przy pomniku Orląt Przemyskich,
Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze