5 grudnia br. w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach, prowadzonych przez przemyski oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
Dzień ten ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 3 grudnia 1992 r. – Osoby z niepełnosprawnościami na co dzień spotykają się z wieloma przeszkodami, a ten dzień jest dobrą okazją do tego, aby przypomnieć, że w przestrzeni społecznej jest miejsce dla wszystkich. Bez względu na kategorię sprawności. Ten dzień jest także okazją, aby uświadomić wszystkim, że likwidacja barier i tworzenie płaszczyzny do wspólnego funkcjonowania zależy jedynie od nas samych[paywall]. Zasadniczym elementem wyrównania szans osób z niepełnosprawnościami jest zapewnienie maksymalnej dostępności przestrzeni publicznych, walka z wykluczeniem, zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym – powiedział prezes przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Andrzej Berestecki.
W spotkaniu wziął udział m.in. starosta przemyski Jan Pączek. Również on, wspólnie z A. Beresteckim, złożył najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości życia wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz tym, którzy swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne.
Podczas imprezy nie mogło zabraknąć owoców pracy, jaką wykonują podopieczni WTZ w Korytnikach. Zebrani obejrzeli tematyczny montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez terapeutów, a wykonany przez uczestników warsztatów. Ci przygotowali także jedyny w swoim rodzaju kiermasz wyrobów świątecznych, który cieszył się naprawdę wielkim zainteresowaniem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze