Reklama

Tort i życzenia niesłabnącej energii dla gospodyń. KGW Bałaje świętowało 20 lat działalności [ZDJĘCIA]

Piękny jubileusz 20-lecia działalności świętowały niedawno panie z koła gospodyń w Bałajach w gminie Lubaczów. Nie obyło się bez wesołych akcentów, wspomnień i snucia planów na przyszłość.

15 lutego był dla pań skupionych w KGW Bałaje szczególną datą. W tym dniu mogły podsumować dotychczasowe 20 lat intensywnych działań, w które angażowały siły, by podtrzymywać lokalną tradycję, animować życie kulturalne wsi i odtwarzać unikatowe przepisy kulinarne. Jubileusz stał się okazją do przypomnienia pierwszych 15 lat pracy KGW. Tego zadania podjęła się pierwsza przewodnicząca koła Krystyna Bosek, a o kolejnych pięciu latach mówiła obecnie stojąca za sterami organizacji Barbara Antosz. Na jej ręce gospodarz gminy Lubaczów Wiesław Kapel złożył gratulacje i podziękowania, przekazując symboliczny list okolicznościowy i bukiet kwiatów. Do życzeń dołączyła też Dorota Jedynowicz, podkreślając zaangażowanie obecnej przewodniczącej koła w jego reaktywację i rozwój. Życzenia posypały się także od goszczących na wydarzeniu, w tym: dyrektor PCK w Lubaczowie Anny Kordys, prezes Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Lubaczów Marty Dobrowolskiej i przedstawicielek innych kół z terenu gminy oraz sołtysów.

Był czas nie tylko na wspominki i podsumowania, ale też akcenty artystyczne i nie tylko. Przed zgromadzonymi wystąpiła druga przewodnicząca Koła Ewa Baran, cytując wiersz okolicznościowy lokalnej poetki ludowej Józefy Kornagi. Z humorem działalność gospodyń z Bałajów podsumowały[paywall] też wspomniana już Ewa Baran i członkini Koła Jadwiga Gelmuda.

Reklama

Goście mogli obejrzeć przygotowaną specjalnie na tę okoliczność prezentację multimedialną nawiązującą do historii KGW, wpisać się do pamiątkowej kroniki i obejrzeć pamiątkowe zdjęcia i albumy.

Rocznicową uroczystość poprowadziła Marta Tabaczek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie. Jak na jubileusz przystało, nie zabrakło okolicznościowego tortu, szampana i akcentów muzycznych w wykonaniu zespołu „Elizjum”.

W organizacji wydarzenia, oprócz samych gospodyń z KGW Bałaje, których dzielnie wspierali mężowie, uczestniczył także Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.

Reklama

20 lat działalności

KGW Bałaje zainaugurowało swoją działalność w lutym 2005 roku. Pierwszą przewodniczącą koła była Krystyna Bosek, wiceprzewodniczącą Ludwika Kornaga, a sekretarzem Jadwiga Gelmuda. Pierwszymi członkiniami koła były: Czesława Rogowska, Maria Sanok, Katarzyna Rebizant, Mariola Kornaga, Jolanta Mazur, Maria Włoch, Małgorzata Gelmuda, Krystyna Gelmuda, Wanda Frant, Urszula Broż.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/03/2025 14:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama