Reklama

Trwa Wincentiada. Zapraszamy! [ZDJĘCIA]

Uroczystą mszą świętą w kościele oo. Franciszkanów w intencji mieszkańców miasta i procesją z relikwiami świętego Wincentego rozpoczęła się Wincentiada, czyli Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego.

To rekordowe pod względem trwania obchody. Rozpoczęte dzisiaj, 25 sierpnia br., potrwają aż sześć dni, do 30 sierpnia br. Niemal równocześnie z uroczystą eucharystią na placu Niepodległości rozpoczął się wyścig szosowy dla amatorów pod nazwą „Przemyśl Tour”.

Oficjalnego otwarcia dni patrona miasta dokonali pospołu prezydent Wojciech Bakun, założycielka Stowarzyszenia Metalowych Serc, ceniony kardiolog, Alicja Pietruszka-Zasadny i gwardian klasztoru i proboszcz franciszkańskiej parafii o. Rafał Maria Antoszczuk.

Reklama

To był znak do rozpoczęcia zabawy. Na przemyskim rynku na dziesiątkach kramów każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeszcze dzisiaj, o godzinie 17.30, wszyscy chętni będą mogli skosztować jubileuszowego tortu z okazji 80-lecia istnienia cukierniczej firmy „Szanter”, a na scenie z koncertem piosenek Zbigniewa Wodeckeigo „Z Tobą chcę oglądać świat” wystąpi grupa znanych polskich artystów, a na podsumowanie inauguracyjnego dnia odbędzie się koncert Wojciecha Cugowskiego z zespołem w premierowym koncercie „Zaplątani”.

Reklama

Zapraszamy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/08/2024 17:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama