Jak na jubileuszową edycję akcji przystało, był tort, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim wiele propozycji skierowanych do adresatek przedsięwzięcia. Coroczna akcja „Piękna w chorobie” świętowała 10. urodziny, a jej beneficjentki – pacjentki oddziału onkologicznego – poprawiały swoje samopoczucie, korzystając z urodowych zabiegów i przygotowanych atrakcji.
Organizatorzy przedsięwzięcia – Wojewódzki Szpital im. św. Ojca w Przemyślu i Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas” – co roku organizują dla pacjentek onkologicznych szczególny dzień, przekonując, że korzystny wygląd zewnętrzny to także lepsze samopoczucie, a w chorobie to ostatnie najlepsze nie jest.
Brakuje też motywacji do dbałości o wizerunek, kiedy myśli pochłonięte są walką z trudnym przeciwnikiem. Dlatego okazję do pielęgnacji i relaksu w kobiecym gronie stwarzają paniom rokrocznie pomysłodawcy „Pięknej w chorobie”.
W tym roku, podobnie jak w[paywall] latach wcześniejszych, w akcji wzięło udział sporo pacjentek. Nic tak bowiem nie poprawia kobiecie nastroju, jak ułożenie fryzury, ładny makijaż czy rozmowa w życzliwym damskim gronie.
W siedzibie działającej w szpitalu szkoły rodzenia na pacjentki onkologiczne czekały więc darmowe usługi kosmetyczno-fryzjerskie, sympatyczne upominki i tulipany. O dobry nastrój zadbali też panowie z męskiego zespołu wokalnego, z klubu garnizonowego działającego przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, którzy uraczyli panie deserem muzycznym.
– Piękna w chorobie” to 10 spotkań pełnych dobra, nadziei i piękna – nie tylko tego zewnętrznego, ale przede wszystkim duchowego. Świadczą one o państwa głębokiej wrażliwości na ludzi chorych i ich potrzeby – powiedziała na wydarzeniu dyrektor szpitala dr n. o zdrowiu Barbara Stawarz, dziękując wolontariuszkom stowarzyszenia „Sanitas” za dotychczasową współpracę i życząc kolejnych tak udanych inicjatyw.
Wyjątkowe, kolejne już z cyklu spotkań było dla uczestniczek nie tylko formą relaksu i odskocznią od trudów leczenia i walki z chorobą, ale też formą oczyszczającej terapii.
– Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli tegoroczną edycję, a szczególne podziękowania dla tych, którzy są z nami nieprzerwanie od lat – podsumowali organizatorzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze