Reklama

Tulipany, upominki i urodowe zabiegi. Pacjentki poczuły się piękne i zaopiekowane [ZDJĘCIA]

Jak na jubileuszową edycję akcji przystało, był tort, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim wiele propozycji skierowanych do adresatek przedsięwzięcia. Coroczna akcja „Piękna w chorobie” świętowała 10. urodziny, a jej beneficjentki – pacjentki oddziału onkologicznego – poprawiały swoje samopoczucie, korzystając z urodowych zabiegów i przygotowanych atrakcji.

Organizatorzy przedsięwzięcia – Wojewódzki Szpital im. św. Ojca w Przemyślu i Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas” – co roku organizują dla pacjentek onkologicznych szczególny dzień, przekonując, że korzystny wygląd zewnętrzny to także lepsze samopoczucie, a w chorobie to ostatnie najlepsze nie jest.

Brakuje też motywacji do dbałości o wizerunek, kiedy myśli pochłonięte są walką z trudnym przeciwnikiem. Dlatego okazję do pielęgnacji i relaksu w kobiecym gronie stwarzają paniom rokrocznie pomysłodawcy „Pięknej w chorobie”.

W tym roku, podobnie jak w[paywall] latach wcześniejszych, w akcji wzięło udział sporo pacjentek. Nic tak bowiem nie poprawia kobiecie nastroju, jak ułożenie fryzury, ładny makijaż czy rozmowa w życzliwym damskim gronie.

W siedzibie działającej w szpitalu szkoły rodzenia na pacjentki onkologiczne czekały więc darmowe usługi kosmetyczno-fryzjerskie, sympatyczne upominki i tulipany. O dobry nastrój zadbali też panowie z męskiego zespołu wokalnego, z klubu garnizonowego działającego przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, którzy uraczyli panie deserem muzycznym.

– Piękna w chorobie” to 10 spotkań pełnych dobra, nadziei i piękna – nie tylko tego zewnętrznego, ale przede wszystkim duchowego. Świadczą one o państwa głębokiej wrażliwości na ludzi chorych i ich potrzeby – powiedziała na wydarzeniu dyrektor szpitala dr n. o zdrowiu Barbara Stawarz, dziękując wolontariuszkom stowarzyszenia „Sanitas” za dotychczasową współpracę i życząc kolejnych tak udanych inicjatyw.

Reklama

Wyjątkowe, kolejne już z cyklu spotkań było dla uczestniczek nie tylko formą relaksu i odskocznią od trudów leczenia i walki z chorobą, ale też formą oczyszczającej terapii.

– Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli tegoroczną edycję, a szczególne podziękowania dla tych, którzy są z nami nieprzerwanie od lat – podsumowali organizatorzy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama