Tradycja kolędowania podopiecznych ośrodków wychowawczych województwa podkarpackiego ma już 16 lat. Po raz pierwszy jednak uczestnicy przeglądu wystąpili w MOK w Radymnie. Tegoroczny konkurs zdominowali reprezentanci Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium” w Przemyślu.
35 uczestników z 14 placówek w Przemyślu, Rzeszowie, Nienadowej, Radymnie, Łące Strzyżowei, a nawet Stalowej Woli wzięło udział w XVI już Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych Województwa Podkarpackiego. Głównym organizatorem wydarzenia jest Dom „Pod lipami” – to placówka opiekuńczo-wychowawcza od kilku już lat mająca swoją siedzibie w Radymnie. Po raz pierwszy jednak[paywall] wspólne kolędowanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie i chyba ani organizatorzy, ani uczestnicy przeglądu nie żałowali takiego wyboru lokalizacji. Dodać jeszcze należy, że odbył się pod patronatem starosty jarosławskiego, który ufundował nagrody, ponadto imprezę wsparło grono stałych sponsorów, do których dołyczyło kilku nowych.
Uczestnicy rywalizowali łącznie w 6 kategoriach wiekowych. Na scenie zaprezentowali z wielkim zaangażowaniem kolędy i pastorałki, ale także piosenki o tematyce świątecznej. Jury w składzie Elżbieta Dąbrowska, Stanisław Kucab, ks. Marek Matwijczak oraz Jan Pikuła oceniło dobór repertuaru, interpretację utworów oraz wartość artystyczną prezentacji. Wśród najmłodszych wykonawców I miejsce zajęła Aleksandra Ambroziewicz z Domu Dziecka w Stalowej Woli, a w przedziale 11 – 15 lat zwyciężyła Marta Kość ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium” w Przemyślu. Zresztą reprezentanci tej placówki zdominowali cały przegląd, zwyciężając w trzech kolejnych kategoriach konkursowych. W kategorii 16 – 18 lat laur zwycięzcy przypadł w udziale Wiktorii Stańkowskiej, a w kategorii 19 – 25 lat jedynemu zgłoszonemu uczestnikowi Arkadiuszowi Misiowi, wreszcie zespól złożony z tej dwójki i uzupełniony o Martę Kość wyśpiewał też pierwsze miejsce w najmocniej obsadzonej kategorii grup wokalnych, a na dokładkę jeszcze otrzymał nagrodę publiczności. Wszyscy oni zaprezentowali się na koncercie laureatów, który zwieńczył to szczególne spotkanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Termin ważności na kolędowanie już dawno miną 02.02. chyba że to obrządki wschodnie
Piknie
Termin ważności na kolędowanie już dawno miną 02.02. chyba że to obrządki wschodnie