Reklama

Ukradli psa do dogoterapii niepełnosprawnego dziecka

Wczoraj, 19 bm., strzyżowscy policjanci poinformowali o zakończonych sukcesem poszukiwaniach skradzionego labradora. Na psa czekało niepełnosprawne dziecko.

Zwierzę wykorzystywane było w procesie dogoterapii dziecka. Od listopada sprawców kradzieży półrocznego czworonoga szukała strzyżowska policja. O jego zniknięciu poinformowali mundurowych właściciele – mieszkańcy powiatu wrocławskiego, którzy przyjechali w te strony odwiedzić groby swoich bliskich.

Szczeniak, zostawiony u rodziny na terenie Pstrągowej, wydostał się z ogrodzonej posesji, a ostatni raz był widziany niedaleko tamtejszego cmentarza. Na trop sprawców kradzieży psa udało się wpaść po upublicznieniu informacji o zaginięciu zwierzaka. Po przejrzeniu nagrań z rzeszowskiego monitoringu, okazało się, że kamera uchwyciła forda mondeo na mazowieckich numerach rejestracyjnych. Podejrzewano, że to właśnie do tego auta zabrano psa.

Do dwójki podróżujących wspomnianym pojazdem mężczyzn udało się dotrzeć dzięki współpracy z jednostkami policji na Podkarpaciu i w kraju. Okazało się, że obaj są spokrewnieni (ojciec z synem) i pochodzą z Mielca. Błąkającego psa zabrali do samochodu, choć zwracano im uwagę, że zwierzę na pewno ma właściciela.

Obaj dobrowolnie poddali się karze. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Labrador natomiast został przekazany oczekującym na niego właścicielom. 

 

Reklama

 

 

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości