Reklama

Umowa na budowę kanalizacji na Bielskiego podpisana

Ponad 1,5 mln zł kosztować będzie budowa prawie 2-kilometrowego odcinka kanalizacji przy ulicy Bielskiego w Przemyślu. Wykonawcą robót będzie spółka GEO z Radymna. Jej prezes, Bogusław Bijoś, 22 sierpnia br. podpisał z prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu Ryszardem Lewandowskim umowę na realizację przedsięwzięcia.

Budowa kanalizacji przy ul. Bielskiego (od skrzyżowania z ul. Łętowską do wysokości budynku nr 120, z włączeniem do istniejącej kanalizacji przy zasańskim cmentarzy przy ul. Śmiałego – przyp. aut.) jest ostatnim przedsięwzięciem projektu pod nazwą „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla”, współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej[paywall]. Łączny koszt robót to 1 mln 517 tys. 342 zł. Prawie 64 procent to dofinansowanie ze środków unijnych, pozostała kwota to efekt preferencyjnej pożyczki dla PWiK-u, udzielonej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

– Budowa kanalizacji w tym rejonie ma podwójne znaczenie dla miasta. Po pierwsze pozwoli na podłączenie budynków zlokalizowanych wzdłuż jej trasy, po drugie – otworzy możliwość budowy kanalizacji dla dzielnicy Lipowica. Obecnie w tej dzielnicy możliwa była jedynie budowa kanalizacji wzdłuż ulicy Wysockiego, ze względu na brak odbiornika ścieków na pozostałych ulicach – powiedział prezes PWiK R. Lewandowski.

Reklama

Co zostało już zrobione?

W ramach realizacji wspomnianego projektu w grudniu 2017 r. zakończyła się budowa sieci wodociągowej na osiedlu Kruhel Wielki. Dobiegają końca prace związane z budową kanalizacji w dzielnicy Za Wiarem w Przemyślu (ulice: Okrężna, Droga Hurecka i Północna). Równolegle trwa budowa kanalizacji przy ulicach: Jasińskiego, Topolowej, Ziemiańskiego, Krównickiej, Rozdroże. Niebawem rozpocznie się budowa kanalizacji przy ul. 3 Maja i ul. 29 Listopada.

Zakończenie projektu pod nazwą „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla”, który jest wart 9 mln 450 tys. zł, ma nastąpić w czwartym kwartale 2020 r. – Co najmniej jedno zadanie dzięki sprawnej realizacji najprawdopodobniej zostanie zakończone jeszcze w tym roku kalendarzowym. Chodzi o budowę kanalizacji w dzielnicy Za Wiarem, która zgodnie z harmonogramem miała mieć swój finał w drugim kwartale 2019 roku – podsumował R. Lewandowski.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    cium - niezalogowany 2018-08-25 19:00:10

    Prezes łapówkarz.Jak to sie ma do etyki???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    burak - niezalogowany 2018-08-26 11:48:17

    Ma  sie nijak,ech.......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    twój nick - niezalogowany 2018-08-28 14:13:46

    a kiedy reszta Lipowicy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama