Reklama

Upamiętnili bohaterów potopu szwedzkiego

Z inicjatywy Rady Seniorów oraz jej przewodniczącej Anny Hayder w sobotę, 1 kwietnia, na placu Orląt odsłonięto tablicę poświęconą bohaterom wojny polsko-szwedzkiej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie członkowie Przemyskiej Rady Seniorów, będącej organem doradczym prezydenta miasta, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz społeczności nadsańskiego miasta udali się na plac Orląt, by dokonać upamiętnienia bohaterskich Polaków. 

Władze Przemyśla[paywall] reprezentowali przewodniczący rady miejskiej Robert Bal oraz kierownik biura prezydenta Miasta Bartłomiej Barszczak, którzy dokonali symbolicznego odsłonięcia tablicy.

Reklama

W liście skierowanym do przewodniczącej Przemyskiej Rady Seniorów Anny Hayder Wojciech Bakun podkreślił, że wierzy, iż mieszkańcy Przemyśla docenią inicjatywę, która w tym mieście uzupełnia panteon przodków walczących za Ojczyznę.

„Przemyska Rada Seniorów, której pracami Pani kieruje, ma bardzo ważną rolę do odegrania w naszym mieście. Nie tylko opiniuje projekty i pomysły związane z seniorami – mieszkańcami Przemyśla, ale także podpowiada władzom miasta, o jakie wartości należy zadbać, aby lokalna społeczność utrzymywała i budowała swoją tożsamość. Cieszę się, że doskonale Państwo sprawdzają się w tym działaniu” – zaznaczył w liście prezydent miasta.

Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów pod tablicą i wspólne śpiewanie pieśni maryjnych.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości