20 października br. w Zadąbrowiu odbyło się uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka „Mali Odkrywcy” – pierwszego żłobka w historii gminy Orły.
To nowa i wyjątkowo ważna inwestycja, która otwiera nowy rozdział w opiece nad najmłodszymi mieszkańcami gminy. Placówka powstała w ramach programu „Aktywny Maluch” 2022 – 2029, współfinansowanego z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, KPO oraz NextGenerationEU.
Żłobek jest nowoczesny, przyjazny i w pełni dostosowany do potrzeb dzieci oraz ich opiekunów. Czynny w godzinach od 6.30 do 16.30, co umożliwia rodzicom spokojne łączenie obowiązków zawodowych z wychowaniem dzieci.
Dzięki rządowemu programowi „Aktywny Maluch” rodzice nie ponoszą żadnych kosztów za pobyt dziecka w żłobku, a jedynie opłacają jego wyżywienie.
– Powstanie tej placówki to ważny krok w rozwoju oferty opiekuńczej naszej gminy. Żłobek „Mali Odkrywcy” nie tylko wspiera rodziców powracających do aktywności zawodowej, ale przede wszystkim zapewnia najmłodszym mieszkańcom bezpieczne i inspirujące warunki do rozwoju
– powiedział wójt gminy Orły Bogusław Słabicki.
SŁ
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze