Reklama

Uroczyste otwarcie gminnego żłobka „Mali Odkrywcy” [ZDJĘCIA]

11/11/2025 11:07

20 października br. w Zadąbrowiu odbyło się uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka „Mali Odkrywcy” – pierwszego żłobka w historii gminy Orły.

To nowa i wyjątkowo ważna inwestycja, która otwiera nowy rozdział w opiece nad najmłodszymi mieszkańcami gminy. Placówka powstała w ramach programu „Aktywny Maluch” 2022 – 2029, współfinansowanego z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, KPO oraz NextGenerationEU.

Żłobek jest nowoczesny, przyjazny i w pełni dostosowany do potrzeb dzieci oraz ich opiekunów. Czynny w godzinach od 6.30 do 16.30, co umożliwia rodzicom spokojne łączenie obowiązków zawodowych z wychowaniem dzieci.

Dzięki rządowemu programowi „Aktywny Maluch” rodzice nie ponoszą żadnych kosztów za pobyt dziecka w żłobku, a jedynie opłacają jego wyżywienie.

Reklama

– Powstanie tej placówki to ważny krok w rozwoju oferty opiekuńczej naszej gminy. Żłobek „Mali Odkrywcy” nie tylko wspiera rodziców powracających do aktywności zawodowej, ale przede wszystkim zapewnia najmłodszym mieszkańcom bezpieczne i inspirujące warunki do rozwoju

– powiedział wójt gminy Orły Bogusław Słabicki.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama