Reklama

Victorie rozdane po raz drugi

06/02/2019 15:00

Nagrody dla najlepszych piłkarzy, trenerów i samorządowców z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego rozdano w piątek, 1 lutego br., już po raz drugi. Uroczysta gala rozdania przebiła rozmachem zeszłoroczną imprezę.

Na efektownej sali bankietowej jarosławskiego hotelu „Colloseum” ponad 300-osobowy tłum. Obowiązują stroje wieczorowe. Wszyscy przybrani z elegancją przystająca do miejsca i okoliczności. Wśród gości na honorowym miejscu gospodarz imprezy przez OZPN w Jarosławiu, a jednocześnie senator RP Mieczysław Golba. Przy jego stoliku wiceminister Mariusz Warchoł, posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz i Jan Domarski, strzelec bramki na Wembley, dającej Polsce awans na Mistrzostwa Świata w 1974 r. w Niemczech, a obecnie przewodniczący rady trenerów w podkarpackim ZPN. Po sali rozrzuceni samorządowcy z całego regionu. Także sponsorzy i przyjaciele piłkarskiej społeczności. No i jeszcze gwiazdy wieczoru, piłkarze i trenerzy z niecierpliwością czekający na ceremonię rozdania jarosławskich Victorii[paywall] .

20 statuetek

Tę poprowadził Paweł Sroka i Karina Chmura. Wręczono w sumie 20 statuetek. Otrzymali je wyróżniający się piłkarze według klas rozgrywkowych i regionów, trenerzy młodzieży i samorządowcy. Podobnie jak w ub.r. był i rodzynek – nagroda dla najlepszej piłkarki. Victorie wręczali znamienici goście m.in.: Henryk Rożek, wspomniani M. Warchoł i J. Domarski, A. Schmidt-Rodziewicz, reprezentująca Sejmik Województwa Anna Huk czy starosta jarosławski T. Chrzan.

Reklama

Prezes Golba podsumował rok

– To wyjątkowa okoliczność, gdy doceniamy prace piłkarzy trenerów, samorządowców. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zawodnik z A czy B klasy nie jest w stanie rywalizować w plebiscytach z zawodnikami klubów z Rzeszowa, Mielca czy Tarnobrzega. Chcemy więc tutaj docenić kunszt piłki w niższych klasach rozgrywkowych – wyjaśniał ideę gali M. Golba. – To wielka satysfakcja, że to święto z roku na rok jest coraz większe. W zeszłym roku był mniej niż 200 osób, a w tym roku zatrzymaliśmy się na 336 osobach – dodał.

Pytany o podsumowanie minionego roku w jarosławskiej piłce, powiedział: – Piłkarsko był dla nas dość dobry. Wiadomo, chciałby się więcej. Więcej awansów, więcej klubów, więcej piłkarzy i piłkarek. Ale nasz OZPN sporo też organizował rzeczy w ubiegłym roku. Mówię tu przede wszystkimi o kursach trenerskich, na które udało się zaprosić wspaniałych wykładowców, i na które zjeżdżali trenerzy nawet z Wielkopolski.

Reklama

 

Nagrodzeni:

Najlepsza piłkarka: Katarzyna Brzyska (GKS Majdan Sieniawski).

Najlepszy piłkarz III ligi: Sebastian Padiasek (Sokół Sieniawa).

Najlepszy piłkarz IV ligi: Waldemar Jaroch (Piast Tuczempy).

Najlepszy piłkarz ligi okręgowej: Maciej Mikłasz (Start Pruchnik).

***


Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama