Nagrody dla najlepszych piłkarzy, trenerów i samorządowców z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego rozdano w piątek, 1 lutego br., już po raz drugi. Uroczysta gala rozdania przebiła rozmachem zeszłoroczną imprezę.
Na efektownej sali bankietowej jarosławskiego hotelu „Colloseum” ponad 300-osobowy tłum. Obowiązują stroje wieczorowe. Wszyscy przybrani z elegancją przystająca do miejsca i okoliczności. Wśród gości na honorowym miejscu gospodarz imprezy przez OZPN w Jarosławiu, a jednocześnie senator RP Mieczysław Golba. Przy jego stoliku wiceminister Mariusz Warchoł, posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz i Jan Domarski, strzelec bramki na Wembley, dającej Polsce awans na Mistrzostwa Świata w 1974 r. w Niemczech, a obecnie przewodniczący rady trenerów w podkarpackim ZPN. Po sali rozrzuceni samorządowcy z całego regionu. Także sponsorzy i przyjaciele piłkarskiej społeczności. No i jeszcze gwiazdy wieczoru, piłkarze i trenerzy z niecierpliwością czekający na ceremonię rozdania jarosławskich Victorii[paywall] .
Tę poprowadził Paweł Sroka i Karina Chmura. Wręczono w sumie 20 statuetek. Otrzymali je wyróżniający się piłkarze według klas rozgrywkowych i regionów, trenerzy młodzieży i samorządowcy. Podobnie jak w ub.r. był i rodzynek – nagroda dla najlepszej piłkarki. Victorie wręczali znamienici goście m.in.: Henryk Rożek, wspomniani M. Warchoł i J. Domarski, A. Schmidt-Rodziewicz, reprezentująca Sejmik Województwa Anna Huk czy starosta jarosławski T. Chrzan.
– To wyjątkowa okoliczność, gdy doceniamy prace piłkarzy trenerów, samorządowców. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zawodnik z A czy B klasy nie jest w stanie rywalizować w plebiscytach z zawodnikami klubów z Rzeszowa, Mielca czy Tarnobrzega. Chcemy więc tutaj docenić kunszt piłki w niższych klasach rozgrywkowych – wyjaśniał ideę gali M. Golba. – To wielka satysfakcja, że to święto z roku na rok jest coraz większe. W zeszłym roku był mniej niż 200 osób, a w tym roku zatrzymaliśmy się na 336 osobach – dodał.
Pytany o podsumowanie minionego roku w jarosławskiej piłce, powiedział: – Piłkarsko był dla nas dość dobry. Wiadomo, chciałby się więcej. Więcej awansów, więcej klubów, więcej piłkarzy i piłkarek. Ale nasz OZPN sporo też organizował rzeczy w ubiegłym roku. Mówię tu przede wszystkimi o kursach trenerskich, na które udało się zaprosić wspaniałych wykładowców, i na które zjeżdżali trenerzy nawet z Wielkopolski.
Najlepsza piłkarka: Katarzyna Brzyska (GKS Majdan Sieniawski).
Najlepszy piłkarz III ligi: Sebastian Padiasek (Sokół Sieniawa).
Najlepszy piłkarz IV ligi: Waldemar Jaroch (Piast Tuczempy).
Najlepszy piłkarz ligi okręgowej: Maciej Mikłasz (Start Pruchnik).
***
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze