Symboliczne przecięcie wstęgi przypieczętowało finał remontu „Domku Ogrodnika”, będącego jednym z elementów infrastruktury Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku. Obiekt zyska też nowe funkcje.
Uroczyste otwarcie wyremontowanego „Domku Ogrodnika”, z udziałem licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. proboszcz parafii pw. Ducha św. w Przeworsku ks. prał. Tadeusz Gramatyka, starosta przeworski Bogusław Urban, przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak i członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, miało miejsce w przedostatni piątek kwietnia.
Poświęcenia obiektu dokonał metropolita przemyski abp Adam Szal.
Pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku „Domek ogrodnika”, który w czasie powstania styczniowego pełnił rolę[paywall] małego szpitala powstańczego, będzie teraz miejscem noclegowym o charakterze hostelu.
Dzięki zakupieniu niezbędnego wyposażenia do celów noclegowych, wygospodarowano w nim 17 miejsc dla turystów i pielgrzymów. Budynek przeszedł też gruntowny remont, który był możliwy dzięki dotacji z budżetu powiatu przeworskiego.
Kwotę 120 tys. 796 zł wykorzystano m.in. na modernizację kotłowni z instalacją centralnego ogrzewania i remont trzech łazienek. W każdej położona została nowa glazura i terakota.
W obiekcie za te środki poczyniono też szereg innych inwestycji. Pojawiły się chociażby: nowy kocioł gazowy i stalowa wkładka kominowa niezbędna do jego obsługi, a także grzejniki w poszczególnych pomieszczeniach.
Wykonano też wentylację w kanałach kominowych do obsługi przewodów wentylacyjnych dla trzech łazienek, kuchni i kotłowni, ponadto wymianie poddano instalacje wody ciepłej, zimnej i kanalizacyjnej.
Wszystkie pomieszczenia przeszły mały lifting. Odmalowano ściany, polakierowano drewniane podłogi, boazerię, okna, parapety i drzwi lakierem bezbarwnym.
Budynek zabezpieczono też, montując system sygnalizacji włamania i napadu oraz monitoring, ale to ostanie zadanie zrealizowane zostało już w ramach inwestycji związanych z podniesieniem bezpieczeństwa na terenie parku poprzez jego oświetlenie i montaż monitoringu.

fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
„Domek ogrodnika” przeszedł gruntowny remont, który był możliwy dzięki dotacji z budżetu powiatu przeworskiego. W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli dyrektor Muzeum w Przeworsku Łukasz Mróz, proboszcz parafii pw. Ducha św. w Przeworsku ks. prał. Tadeusz Gramatyka, starosta przeworski Bogusław Urban, przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak oraz członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze