Reklama

W „Domku Ogrodnika” powstał hostel

Symboliczne przecięcie wstęgi przypieczętowało finał remontu „Domku Ogrodnika”, będącego jednym z elementów infrastruktury Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku. Obiekt zyska też nowe funkcje.

Uroczyste otwarcie wyremontowanego „Domku Ogrodnika”, z udziałem licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. proboszcz parafii pw. Ducha św. w Przeworsku ks. prał. Tadeusz Gramatyka, starosta przeworski Bogusław Urban, przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak i członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, miało miejsce w przedostatni piątek kwietnia.

Poświęcenia obiektu dokonał metropolita przemyski abp Adam Szal.

Pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku „Domek ogrodnika”, który w czasie powstania styczniowego pełnił rolę[paywall] małego szpitala powstańczego, będzie teraz miejscem noclegowym o charakterze hostelu.

Dzięki zakupieniu niezbędnego wyposażenia do celów noclegowych, wygospodarowano w nim 17 miejsc dla turystów i pielgrzymów. Budynek przeszedł też gruntowny remont, który był możliwy dzięki dotacji z budżetu powiatu przeworskiego.

Kwotę 120 tys. 796 zł wykorzystano m.in. na modernizację kotłowni z instalacją centralnego ogrzewania i remont trzech łazienek. W każdej położona została nowa glazura i terakota.

W obiekcie za te środki poczyniono też szereg innych inwestycji. Pojawiły się chociażby: nowy kocioł gazowy i stalowa wkładka kominowa niezbędna do jego obsługi, a także grzejniki w  poszczególnych pomieszczeniach.

Wykonano też wentylację w kanałach kominowych do obsługi przewodów wentylacyjnych dla trzech łazienek, kuchni i kotłowni, ponadto wymianie poddano instalacje wody ciepłej, zimnej i kanalizacyjnej.

Reklama

Wszystkie pomieszczenia przeszły mały lifting. Odmalowano ściany, polakierowano drewniane podłogi, boazerię, okna, parapety i drzwi lakierem bezbarwnym.

Budynek zabezpieczono też, montując system sygnalizacji włamania i napadu oraz monitoring, ale to ostanie zadanie zrealizowane zostało już w ramach inwestycji związanych z podniesieniem bezpieczeństwa na terenie parku poprzez jego oświetlenie i montaż monitoringu.


fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
„Domek ogrodnika” przeszedł gruntowny remont, który był możliwy dzięki dotacji z budżetu powiatu przeworskiego. W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli dyrektor Muzeum w Przeworsku Łukasz Mróz, proboszcz parafii pw. Ducha św. w Przeworsku ks. prał. Tadeusz Gramatyka, starosta przeworski Bogusław Urban, przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak oraz członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama