Reklama

W hołdzie Powstańcom Warszawy – koncert patriotyczny w Rozborzu [ZDJĘCIA]

05/08/2025 19:32

W piątkowy wieczór (1 sierpnia bm.) mieszkańcy gminy Przeworsk oraz zaproszeni goście wspólnie oddali hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego podczas patriotycznego koncertu upamiętniającego 81. rocznicę jego wybuchu. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona przez ks. Jakuba Jakubowskiego.


Wśród licznie zgromadzonej publiczności obecni byli m.in.: Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, przedstawiciele Wojska Polskiego, reprezentanci Rady Powiatu i Rady Gminy Przeworsk, władze samorządowe gminy oraz kierownicy jednostek organizacyjnych, delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych, a przede wszystkim – mieszkańcy gminy, którzy wspólnym śpiewem i skupieniem uczcili pamięć bohaterów.

Program artystyczny wypełniły poruszające i pełne emocji występy lokalnych zespołów oraz solistów.  Zespół wokalny „Animato” z Rozborza pod kierunkiem Anny Bieniasz–Markowicz wykonał m.in. utwory „Dziś idę walczyć, Mamo”, „Elegia o chłopcu polskim” i „Godzina W.”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Przeworsk pod batutą Mikołaja Bukowińskiego zaprezentowała „Pałacyk Michla” (z udziałem Zofii Kałamarz i Weroniki Pieniążek) oraz „Warszawskie dzieci” we współpracy z zespołem „Bella Voce” i dyrygentem w roli solisty, zespół wokalno-instrumentalny „Bella Voce” ze Studziana pod opieką muzyczną Tadeusza Kałamarza wykonał m.in. „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Biały krzyż” i „Proszę Polsko, nie umieraj” a kolejny wzruszający występ zaprezentowała także wokalistka i multiinstrumentalistka Marta Stącel, wykonując „Ojczyznę” oraz „Już dopala się ogień biwaku”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama