W przedostatnią niedzielę sierpnia dożynkowy korowód, prowadzony przez Kapelę Bełżecką, przeszedł przez miejscowość Kadłubiska w gminie Narol. To właśnie tu odbyły się tradycyjne uroczystości wieńczące prace na polu.
Wydarzenie uświetniło siedem kół gospodyń wiejskich z miejscowości: Kadłubiska, Chlewiska, Jędrzejówka, Lipsko, Lipie, Łówcza, Płazów, a każde z nich[paywall] zaprezentowało dożynkowy wieniec. W korowodzie, prowadzącym z placu świetlicy wiejskiej do miejscowej kaplicy, wzięli też udział mieszkańcy gminy.
Na miejscu odprawiona została okolicznościowa msza święta, której przewodniczył ks. proboszcz Józef Bednarz. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu świetlicy wiejskiej, gdzie ponownie przemaszerowano, podziwiając po drodze dożynkowe aranżacje przygotowane przez mieszkańców. Jak nakazuje tradycja, pachnący bochen chleba, wypieczony z tegorocznych plonów, z rąk starostów dożynek Renaty Swatek i Grzegorza Harasa odebrał gospodarz Miasta i Gminy Narol Grzegorz Dominik. Następnie zwrócił się rolników, dziękując im za trud włożony w codzienną pracę.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta, pogratulował natomiast sukcesu. Zwycięzcą tegorocznego konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy zostało KGW w Płazowie, tuż za nim uplasowało się KGW w Kadłubiskach, a trzecie miejsce na podium – głosami komisji konkursowej w składzie Anna Kordys (asystentka posłanki Teresy Pamuły), burmistrz Grzegorz Dominik oraz sołtys Kadłubisk Janusz Drozd – zajęły panie z KGW w Jędrzejówce.
Wszystkie koła gospodyń startujące w konkursie uhonorowano też wyróżnieniami. Mimo że imprezę zakłócił drobny deszcz, tańczący do muzyki Kapeli Bełżeckiej do końca nie przerwali zabawy. Jak zwykle przy tego typu okazjach nie zabrakło dobrego jadła, o które zadbały gospodynie, a wszystko smakowało wyśmienicie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze