Reklama

W kampanii prezydent chciał zniesienia opłaty targowej

08/05/2020 18:06

W czasie debaty wyborczej, na argument, że w Przemyślu kluby sportowe utrzymują się z opłaty targowej, Wojciech Bakun odpowiedział: „Gratuluję takiego zarządzania miastem”. Do tej pory sam jej nie zlikwidował, ale zapewnia, że cały czas do tego dąży.

Punktem, który w czasie ostatniej sesji rady miejskiej wzbudził ogromne emocje i nad którym najdłużej dyskutowano, była propozycja obniżenia opłaty targowej. W czasie sesji prezydent Wojciech Bakun nie wypowiedział się jednoznacznie na ten temat, jednak jako poseł i kandydat na prezydenta optował za tym, aby[paywall] w ogóle zlikwidować opłaty targowe. Na argument, że w Przemyślu kluby sportowe się z nich utrzymują, odpowiedział w czasie debaty wyborczej: – Gratuluję takiego zarządzania miastem.

Czemu więc opłata nie została zniesiona? Czy prezydent zmienił zdanie?

Reklama

– Wręcz przeciwnie. Byłem i zapewniam, że nadal jestem zwolennikiem zniesienia opłaty targowej jako takiej. Będąc posłem wspólnie z klubem przygotowaliśmy projekt, który znosi opłatę targową na terenie całego kraju. Miała to być część pakietu wspierania polskiego handlu – mówi prezydent, zaznaczając, że projekt nie uzyskał wówczas aprobaty partii rządzącej.

Sytuację, w której dwa kluby sportowe z najdłuższą historią są dotowane właśnie z opłaty targowej określa niezdrową. Na razie jednak nie znalazł innego sposobu na przekazywanie klubom przynajmniej takich samych kwot, jakie otrzymują ze wspomnianej opłaty.

Reklama

– Zapewniam, że cały czas analizujemy możliwość całkowitej rezygnacji z opłaty targowej, ale stanie się to dopiero wtedy, kiedy będziemy w stanie zapewnić finansowanie tych dwóch klubów w odpowiedniej wysokości – dodaje W. Bakun.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Frog - niezalogowany 2020-05-08 18:41:32

    Tekst Radnego Majkowskiego, że obniżenie opłaty targowej pomoże przedsiębiorcom jak umarłemu kadzidło jest tak głęboki jak ten o onanizowaniu. Świetny język w Radzie Miejskiej, kultura High Level. Lepszym by był kabareciarzem, komikiem skoro sypie z rękawa takie teksty. Widać po prostu, że trzyma z Prezydentem i zawsze go będzie bronił. W innej sytuacji politycznej by stał na straży osób na targowisku.  To może Pan Majkowski odda przynajmniej połowę swojej diety? pensji ? jak ma czelność się wypowiadać po co komu może pomóc w takich czasach. U niektórych każdy grosz się liczy. Kolega z klubu oddał dietę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-05-08 21:16:00

    Nie ma miesiąca by ŻP nie informowało o dobrodziejstwie środowisk bazarowych w stosunku do Urzędu Miejskiego.Teraz przyszedł czas zapłaty czyli ordynarne domaganie się ograniczenia opłat targowych. Praktycznie tylko to srodowisko wrzeszczy na wszystkie kierunki jak im ciężko w obecnej krytycznej sytuacji i jak bazar padnie to samo będzie z miastem.Faktem jest ,że usługi to bardzo ważny element funkcjonowania miasta.Ale usługi to nie tylko bazar ale wiele innych zawodów co korzystają z dobra miejskiego na zasadzie najmu.To nich powinniśmy dbać by nie upadli.Jeszcze nigdy w żadnym państwie na wszystkich kontynentach nie było przypadku by upadł bazar i to na bazarach nigdy nawet w czasie wojny nie zmniejszano  opłat targowych. Tak się zastanawiam dlaczego bazar wodzi za nos Urząd miejski i to nie tylko w ostatnim okresie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nick - niezalogowany 2020-05-09 03:40:51

    Odpowiadając na tytuł prasowy jak wyżej: i dlaczego nie wybraliście Chomy? Bo nam brakuje  przez was przelewów z ogłoszeń.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama