Reklama

W Przemyślu prawie 40-procentowa podwyżka cen ciepła

Od 10 marca br. każdy mieszkaniec Przemyśla korzystający z ciepła wytwarzanego przez spółkę PGNiG Termika Energetyka Przemyśl i dostarczanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Przemyślu płaci o niemal 40 procent więcej niż do tej pory.

Nową taryfę ciepła zatwierdził prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Każdy z mieszkańców Przemyśla, korzystający z oferty MPEC-u, musiał być przygotowany na podwyżkę. W Przemyślu, z racji przekazania przez miasto w dzierżawę Ciepłowni Zasanie spółce PGNiG Termika Energetyka Przemyśl, osobne stawki obowiązują za[paywall] wytworzenie ciepła i za jego wysłanie do każdego z mieszkań.

Ciepło wytwarza PGNiG Termika Energetyka Przemyśl sp. z o.o. Ona obecnie jest monopolistą, a spółka miejska – MPEC nie ma żadnego wpływu na te koszty.

Spółka zdecydowała, że cena wytworzenia ciepła od 10 marca br. wzrosła o prawie 64 procent, ale obniżona została cena za zamówioną moc cieplną o ponad 13 procent. Łącznie więc podwyżka wynosi 39,6 procent.

W związku z wspomnianym podziałem, swoje ceny ma także MPEC sp. z o.o. Ceny za dostarczenie ciepła do mieszkań. Te najpewniej wzrosną o ok. 38,9 procent. Najpewniej, bo szefostwo MPEC-u wciąż jest w trakcie uzgodnień podwyżki z Urzędem Regulacji Energetyki.

Aby wiedzieć o ile statystyczny mieszkaniec miasta zapłaci więcej, należy te dwie kwoty dodać do siebie i podzielić na dwa. Wówczas wyjdzie nam, że średnia miesięczna stawka jaką do 9 marca br. uiszczał statystyczny przemyślanin wzrośnie o 39,4 procent. Jeśli więc ktoś płacił 200 zł, od 10 marca br. płaci ok. 280 zł.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jacek.kaplon_397 2022-03-17 20:39:22

    uchodzcy boczkiem i cyk:) ceny do gory:)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    andy200468_12 2022-03-18 11:19:56

    200zł mies ,,,to chyba za 20m2 pokoik ..napiszcie ile wynosi opłata stała co miesiąc ....moja zona to mądrą kobieta ...piece na węgiel zostały ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    baraniecka.bozena_381 2022-03-22 18:53:34

    PGNIG i jej spółki córki - to spółki Skarbu Państwa , a więc do wykarmienia jest wiele " tłustych kotów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama