W piątek, 2 maja, będzie miała miejsce rocznica wydarzeń istotnych dla całego regionu, ale przede wszystkim dla mieszkańców Wiązownicy.
Rekonstrukcja upamiętniająca 80. rocznicę tragicznych wydarzeń – spalenia wsi przez OUN-UPA – rozpocznie się o g. 19.30 na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Wydarzenie ma na celu przede wszystkim przybliżenie i utrwalenie w pamięci historycznej dramatycznych losów mieszkańców, którzy doświadczyli okrucieństw wojny. Jak podkreślają organizatorzy, na potrzeby inscenizacji powstaną trzy drewniane budynki kryte strzechą, które – zgodnie ze scenariuszem – zostaną podpalone. Na czas rekonstrukcji woda ze zbiornika przy GOWiR zostanie spuszczona. Wydarzenie ma być wzbogacone efektami specjalnymi, które oddadzą atmosferę dramatycznej nocy oraz komentarzami historycznymi, dzięki którym widzowie lepiej zrozumieją kontekst i przebieg zdarzeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze