Reklama

W rocznicę spalenia Wiązownicy

W piątek, 2 maja, będzie miała miejsce rocznica wydarzeń istotnych dla całego regionu, ale przede wszystkim dla mieszkańców Wiązownicy.

Rekonstrukcja upamiętniająca 80. rocznicę tragicznych wydarzeń – spalenia wsi przez OUN-UPA – rozpocznie się o g. 19.30 na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Wydarzenie ma na celu przede wszystkim przybliżenie i utrwalenie w pamięci historycznej dramatycznych losów mieszkańców, którzy doświadczyli okrucieństw wojny. Jak podkreślają organizatorzy, na potrzeby inscenizacji powstaną trzy drewniane budynki kryte strzechą, które – zgodnie ze scenariuszem – zostaną podpalone. Na czas rekonstrukcji woda ze zbiornika przy GOWiR zostanie spuszczona. Wydarzenie ma być wzbogacone efektami specjalnymi, które oddadzą atmosferę dramatycznej nocy oraz komentarzami historycznymi, dzięki którym widzowie lepiej zrozumieją kontekst i przebieg zdarzeń.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/04/2025 09:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama