Do tej pory z sieci kanalizacyjnej mogła korzystać ledwie połowa mieszkańców Kosienic. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej za kilka miesięcy wszyscy zostaną przyłączeni. W związku z realizacją projektu skorzystają także: Maćkowice, Buszkowice i Żurawica.
W tej ostatniej miejscowości przyłączone zostaną kopalnia gazu ziemnego i tłocznia. W przygotowanym projekcie widnieje także przebudowa części sieci i przepompowni w Żurawicy Górnej, która odprowadzała ścieki z terenu szpitala psychiatrycznego. W Buszkowicach do sieci przyłączonych zostanie pięć gospodarstw bezpośrednio graniczących z Przemyślem. Łączny koszt to prawie 5 mln zł, z czego dotacja z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 wynosi ponad 3,2 mln zł[paywall].
Najważniejsza inwestycja prowadzona będzie w Kosienicach. – Mamy gotowe dokumentacje. Rozstrzygamy przetargi na wykonawstwo. Szkoda tylko, że poprzednie władze gminy nie złożyły wniosku o dofinansowanie na poziomie 15 milionów złotych, bo była na to bardzo duża szansa. Wystąpiły tylko o 3 miliony złotych. Można było podłączyć całe Maćkowice i niektóre tak zwane białe plamy, które pozostały, jak choćby część gospodarstw w Buszkowiczkach, Bolestraszycach czy Wyszatycach. Trafiliśmy jako gmina na listę rezerwową. Tylko i wyłącznie dzięki decyzji Zarządu Województwa Podkarpackiego, który zwiększył środki finansowe i rozszerzył listę, dostaliśmy te pieniądze. To nie jest żadna moja zasługa – stwierdził wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A kiedy kanalizacja bedzie skonczona w Przemyslu???
Tęgi bałagan w tej UE muszą mieć, skoro dają kasę (ponad 60% wartości tej inwestycji) na coś więcej, niż tylko "trochę do chodników " dorzucają jak zapewniał z ręką na sercu premier MM...
A kiedy kanalizacja bedzie skonczona w Przemyslu???
Przemyśl sie zapłacze
Tęgi bałagan w tej UE muszą mieć, skoro dają kasę (ponad 60% wartości tej inwestycji) na coś więcej, niż tylko "trochę do chodników " dorzucają jak zapewniał z ręką na sercu premier MM...