W piątek, 7 marca, około g. 15.30 jarosławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Szówsku nietrzeźwy kierowca skody wjechał w ogrodzenie remizy strażackiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano funkcjonariuszy z Wiązownicy.
Świadkowie przekazali mundurowym, że w trakcie jazdy zwrócili uwagę na kierującego skodą, którego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Pojazd poruszał się od prawej krawędzi jezdni do lewej a w pewnym momencie przejechał przez chodnik i wjechał w ogrodzenie wspomnianej remizy strażackiej. Świadkowie podeszli do kierującego, a kiedy wyczuli od niego alkohol zabrali mu kluczyki i zadzwonili na policję.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia, kierujący spał za kierownicą skody. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 35-letni mieszkaniec Jarosławia miał 4 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc po numer telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie. Musimy pamiętać, że każdy pijany kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia
– przypomina jarosławska policja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze