Firma Solkan z Rzeszowa wybuduje nowy budynek Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów. W tym samym gmachu swoje miejsce znajdzie także posterunek policji.
Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg na budowę. Niebawem rozpoczną się pierwsze prace. Podczas przetargu rzeszowska spółka Solkan złożyła najkorzystniejszą – przede wszystkim pod względem finansowym – ofertę. Nowy budynek administracyjny wybuduje za 3 mln 886 tys. 999 zł. Pozostali oferenci zaproponowali ceny powyżej 4 mln zł[paywall].
Gmach będzie podpiwniczony, z dwiema nadziemnymi kondygnacjami. Wewnętrzna powierzchnia liczyć będzie 941 m kwadratowych, całość zaś będzie miała kubaturę liczącą blisko 3,95 tys. m sześciennych.
Jak poinformował portal gospodarkapodkarpacka.pl, według dokumentacji projektowej w piwnicach budynku znajdą się pomieszczenia garażowe urzędu i posterunku policji, a także serwerownia. Część parteru zajmować będą policjanci. Powinny tam się także zmieścić: pokoje biurowe, poczekalnia, szatnia z umywalnią, toalety i pomieszczenie socjalne. Na pozostałej powierzchni tej kondygnacji zlokalizowane mają zostać: sala konferencyjna, węzły techniczne i wewnętrzny ciąg komunikacyjny (wykorzystywane przez urząd miasta i gminy). Z kolei na piętrze powstaną m.in.: pokoje burmistrza, jego zastępców i sekretarza oraz sekretariat. Do tego duża sala narad. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach osi „Czysta energia”). Budowa powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze