Reklama

Władze Cieszanowa będą urzędować w nowym gmachu

Firma Solkan z Rzeszowa wybuduje nowy budynek Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów. W tym samym gmachu swoje miejsce znajdzie także posterunek policji.

Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg na budowę. Niebawem rozpoczną się pierwsze prace. Podczas przetargu rzeszowska spółka Solkan złożyła najkorzystniejszą – przede wszystkim pod względem finansowym – ofertę. Nowy budynek administracyjny wybuduje za 3 mln 886 tys. 999 zł. Pozostali oferenci zaproponowali ceny powyżej 4 mln zł[paywall].

Gmach będzie podpiwniczony, z dwiema nadziemnymi kondygnacjami. Wewnętrzna powierzchnia liczyć będzie 941 m kwadratowych, całość zaś będzie miała kubaturę liczącą blisko 3,95 tys. m sześciennych.

Jak poinformował portal gospodarkapodkarpacka.pl, według dokumentacji projektowej w piwnicach budynku znajdą się pomieszczenia garażowe urzędu i posterunku policji, a także serwerownia. Część parteru zajmować będą policjanci. Powinny tam się także zmieścić: pokoje biurowe, poczekalnia, szatnia z umywalnią, toalety i pomieszczenie socjalne. Na pozostałej powierzchni tej kondygnacji zlokalizowane mają zostać: sala konferencyjna, węzły techniczne i wewnętrzny ciąg komunikacyjny (wykorzystywane przez urząd miasta i gminy). Z kolei na piętrze powstaną m.in.: pokoje burmistrza, jego zastępców i sekretarza oraz sekretariat. Do tego duża sala narad. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach osi „Czysta energia”). Budowa powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości