W Nakle otwarty został nowo wybudowany Wiejski Dom Kultury. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał m.in starosta powiatu przemyskiego Jan Pączek.
Gmina Stubno wzbogaciła się o piękny, nowy i nowoczesny dom kultury. Nowe miejsce na mapie miejscowości ma służyć nie tylko mieszkańcom Nakła, ale i całej wspólnocie gminy Stubno.
W budynku znajduje się[paywall] sala taneczna, pomieszczenia zaplecza kuchennego i socjalne. Znalazło się również miejsce dla Ludowego Klubu Sportowego, który będzie miał tam swoje szatnie i pomieszczenia gospodarcze.
Budynek został wyposażony w nowoczesny sprzęt. Wiejski Dom Kultury wybudowali wspólnymi siłami mieszkańcy ze środków z gospodarki na mieniu wiejskim wsi Nakło oraz z budżetu gminy. Wartość inwestycji wyniosła 2 621 445 zł.
Uroczyste otwarcie obiektu, które odbyło się 24 maja br., poprzedziła sesja absolutoryjna Rady Gminy Stubno. Po jej zakończeniu nastąpiło uroczyste poświęcenie, którego dokonał proboszcz parafii Leszno – ksiądz Jan Bawoł.
W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Stubno Ryszard Adamski, radni gminy Stubno, członkowie Rady Sołeckiej oraz zaproszeni goście – starosta Powiatu Przemyskiego Jan Pączek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, wykonawcy robót, inspektorzy nadzoru.
Symboliczny klucz do budynku przekazał sołtysowi Nakła oraz dyrektorowi Gminnej Placówki Kultury wójt gminy Stubno.

fot.GPK Stubno
Uroczyste otwarcie obiektu poprzedziła sesja absolutoryjna Rady Gminy Stubno.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze