Reklama

Wspólnie z powiatem płockim będą rozwijać bazę turystyczną

8 maja br. w Rzeszowie starosta przemyski Jan Pączek i starosta płocki Mariusz Bieniek podpisali list intencyjny o współpracy między oboma samorządami.

Przy parafowaniu dokumentu obecni byli m.in. parlamentarzyści – Mieczysław Kasprzak i Jarosław Rzepa oraz samorządowcy – marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik czy burmistrz miasta i gminy Sieniawa Adam Woś.

Starostowie J. Pączek i M. Bieniek wyznaczyli[paywall] główne kierunki działania przyszłej współpracy.

– Plany są bardzo ciekawe. W liście intencyjnym jest mowa między innymi o: stworzeniu spójnego wizerunku obszarów powiatu płockiego i przemyskiego jako atrakcyjnych turystycznie, przygotowaniu wspólnych produktów turystycznych opartych na walorach kulturowych i przyrodniczych czy wykreowaniu marki i popytu na usługi związane z przedsięwzięciami wspólnie podejmowanymi – wyliczyła rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.

– Co bardzo ważne obaj starostowie zadeklarowali chęć rozwoju turystyki aktywnej oraz bazy turystycznej, rekreacyjnej i sportowej oraz opracowanie oferty dla młodzieży z powiatu płockiego i przemyskiego, polegającej choćby na wzajemnej wymianie i integracji – podsumowała.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama