Ponad 30-osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu wzięła udział w plenerze malarskim na terenie Fortu I Salis Soglio w Jaksmanicach w gminie Medyka.
Plener zorganizowany na terenie zespołu zabytkowego Twierdzy Przemyśl był jedną z inicjatyw, wynikających z porozumienia zawartego pomiędzy jarosławskim „plastykiem” a Związkiem Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl[paywall].
– Celem przedsięwzięcia jest prowadzenie działań oraz wypracowanie i podejmowanie nowych form działalności artystycznej. Ważnym aspektem jest także ich promocja, czyli organizacja plenerów i wystaw, rozbudzanie zainteresowań i zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy uczniów w zakresie przedmiotów artystycznych, umożliwienie im zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce – powiedziała Karolina Cynkar ze Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.
W organizację pleneru zaangażowanych było sporo instytucji. Dzięki uprzejmości wójta gminy Medyka Marka Iwasieczki uczestnicy pleneru nocowali w sali wielofunkcyjnej Szkoły Podstawowej w Siedliskach. Dyrektor placówki Paweł Bartnicki zatroszczył się o warunki noclegowe dla nich, zaś dyrektor Szkoły Podstawowej w Medyce Elżbieta Broda zapewniła obiady. Produkty na śniadania i kolacje, a także ognisko przygotował Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl. Ze strony Liceum Sztuk Plastycznych w organizację pleneru zaangażowani byli nauczyciele: Tomasz Potuczko, Adrian Wolańczyk i Dariusz Ledwos.
– Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a w szczególności uczniom, którzy bardzo poważnie podeszli do tematu. Obserwując młodych twórców, zauważyliśmy wielka pasję, która zmaterializowała się w postaci niepowtarzalnych obrazów – podsumowała K. Cynar.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze