Nowy nabytek strażaków ochotników z OSP Kniażyce to piękny dowód przyjaźni i partnerstwa pomiędzy powiatem przemyskim i powiatem Saarpfalz-Kreises w Kraju Saary. Druhowie wreszcie doczekali się finału starań o nowy wóz strażacki.
Samochód pożarniczy marki Man 12.192 d zastąpił wysłużonego jelcza (przekazanego jednostce przez wójta gminy Medyka), który w ciągu trzech ostatnich lat 79 razy wiózł strażaków z OSP Kniażyce do różnego rodzaju akcji. Jego poprzednikiem był z kolei Star A26-P003 (rok produkcji 1974), przez strażaków nazywany pieszczotliwie ,,babcią”, przyjęty w 1992 roku z OSP Fredropol. Nowy nabytek druhów z Kniażyc przyjechał aż z Kirkel w powiecie Saarpfalz w Niemczech, gdzie służył strażakom z tamtejszej jednostki straży pożarnej, a jego oficjalne przekazanie, z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych, miało miejsce 20 listopada br. w niemieckim Homburgu. Biorąc pod uwagę, że[paywall] wspólne starania o pozyskanie wozu dla strażaków z jednostki w gminie Fredropol rozpoczęły się jeszcze w 2016 r. (właśnie wtedy delegacja z Homburga przebywała na terenie powiatu przemyskiego), nie ma się co dziwić, że wiadomość o ich pozytywnym finale sprawiła druhom z Kniażyc wielką radość.
Goście z Homburga, na zaproszenie starosty przemyskiego Jana Pączka, byli również obecni na mającym miejsce 2 lata później uroczystym jubileuszu 60. rocznicy OSP w Kniażycach. To właśnie wtedy dr Theophil Gallo – starosta powiatu Saarpfalz-Kreis i prezes Towarzystwa Niemiecko-Polskiego – wbił pamiątkowy gwóźdź w drzewiec sztandaru nadanego dla OSP w Kniażycach. – Samochód pożarniczy dla OSP Kniażyce został zakupiony właśnie przez Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Kraju Saary od Straży Pożarnej w Homburg-Kirkel i przekazany w ramach przyjaźni i partnerstwa powiatowego między powiatem przemyskim i powiatem Saarpfalz. Organizację i pośrednictwo w realizacji tego projektu wzięła na siebie dr Violetta Frys, pełnomocnik do spraw partnerstw w tamtejszym starostwie – relacjonuje Małgorzata Dachnowicz ze Starostwa Powiatowego w Przemyślu.
W uroczystym przekazaniu wozu wzięli udział zarówno przedstawiciele powiatu przemyskiego, jak i powiatu Saarpfalz-Kreises, a także obu jednostek straży pożarnej – obdarowanej i przekazującej pojazd.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.OOO matko... Nowy to on był 30 lat temu... Buuuhahahahaha.... Niemiec płakał jak oddawał
Matecznik PiS Podkarpacie przyjmuje dary od Niemców???
P. SASIN zmarnotrawił,zniweczył 70 milionów zł na wybory, których nie było ile takich samochodów strażackich NOWIUTKICH dla OSP by kupiono???
Niemcy musieliby by wyłożyć grubą kase za zezłomowanie/zutylizowanie tego trupa a tu się naiwni znaleźli co zabrali go i do tego sukces ogłosili wszem i wobec XD
To wcale nie jest "trup" czy złom tylko wartościowy samochód specjalistyczny dzięki któremu strażacy ochotnicy zapewne jeszcze nie raz i nie dwa uratuje mienie czy życie. Ponadto kwitnie przyjaźń i dobre relacje , Niemcy przekazują nam ,my na Ukrainę czy do innego kraju na wschodzie i jest ok. Ludzie jeżdżą 25 letnimi Audi czy VW-nami i są zadowoleni. Dlaczego nie być zadowolonym z samochodu którego samo wyposażenie jest warte olbrzymie pieniądze?W dodatku otrzymanego za darmo. Należy podziękować i dać do zrozumienia że kolejne też chętnie przyjmiemy.
A ile zniweczyła przepraszam rozkradła POprzednia koalicja PO-PSL to tego nie widziałeś tak
W latach 90. ówczesny dyrektor przemyskiego szpitala dr Jerzy Stabiszewski, dzięki współpracy Przemyśla z Paderborn, załatwił w Niemczech dwa "złomy" - karetki, które mimo swojego wieku, spisywały się znacznie lepiej, niż otrzymywane w kraju nowe wozy z puli rządowej. Setki ludzi dzięki takim "złomom" trafiały na czas do szpitala, uratowano niejedno życie. Podobnie będzie w przypadku tego pojazdu strażackiego. Na nowy będzie szansa za jakiś czas.
Przedstawię też inny punkt widzenia; byliśmy dziadami , jesteśmy i będziemy. Zawsze byliśmy cywilizacyjnie 100 i więcej lat za Niemcami, to od nich uczyli się nasi przyszli królowie, oni dali nam prawo i naukę i kulturę. Niewątpliwie Niemcy mają rację o wyższości rasy germańskiej. To w największym skrócie.Przedstawiłem 2 punkty widzenia, i jeden i drugi podlega prawdzie ale też oczywiście z jednym i drugim można się nie zgodzić. Możemy polemizować i przedstawić swoje racje.Możemy też zadawać pytania, np. co odpowiada za pierwszy i drugi stan rzeczy.
do 31.183.156.130 to że tamten partyjny gang marnotrawił pieniądze podatnika to mam dawać teraz przyzwolenie i przyklasnąć następnym politycznym malwersantom publicznego grosza jak Ty?
OOO matko... Nowy to on był 30 lat temu... Buuuhahahahaha.... Niemiec płakał jak oddawał
Matecznik PiS Podkarpacie przyjmuje dary od Niemców???
34lata (1986)