Reklama

Wyjątkowy prezent od przyjaciół z Niemiec. Strażacy ochotnicy mają nowy wóz

Nowy nabytek strażaków ochotników z OSP Kniażyce to piękny dowód przyjaźni i partnerstwa pomiędzy powiatem przemyskim i powiatem Saarpfalz-Kreises w Kraju Saary. Druhowie wreszcie doczekali się finału starań o nowy wóz strażacki.

Samochód pożarniczy marki Man 12.192 d zastąpił wysłużonego jelcza (przekazanego jednostce przez wójta gminy Medyka), który w ciągu trzech ostatnich lat 79 razy wiózł strażaków z OSP Kniażyce do różnego rodzaju akcji. Jego poprzednikiem był z kolei Star A26-P003 (rok produkcji 1974), przez strażaków nazywany pieszczotliwie ,,babcią”, przyjęty w 1992 roku z OSP Fredropol. Nowy nabytek druhów z Kniażyc przyjechał aż z Kirkel w powiecie Saarpfalz w Niemczech, gdzie służył strażakom z tamtejszej jednostki straży pożarnej, a jego oficjalne przekazanie, z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych, miało miejsce 20 listopada br. w niemieckim Homburgu. Biorąc pod uwagę, że[paywall] wspólne starania o pozyskanie wozu dla strażaków z jednostki w gminie Fredropol rozpoczęły się jeszcze w 2016 r. (właśnie wtedy delegacja z Homburga przebywała na terenie powiatu przemyskiego), nie ma się co dziwić, że wiadomość o ich pozytywnym finale sprawiła druhom z Kniażyc wielką radość.

Goście z Homburga, na zaproszenie starosty przemyskiego Jana Pączka, byli również obecni na mającym miejsce 2 lata później uroczystym jubileuszu 60. rocznicy OSP w Kniażycach. To właśnie wtedy dr Theophil Gallo – starosta powiatu Saarpfalz-Kreis i prezes Towarzystwa Niemiecko-Polskiego – wbił pamiątkowy gwóźdź w drzewiec sztandaru nadanego dla OSP w Kniażycach. – Samochód pożarniczy dla OSP Kniażyce został zakupiony właśnie przez Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Kraju Saary od Straży Pożarnej w Homburg-Kirkel i przekazany w ramach przyjaźni i partnerstwa powiatowego między powiatem przemyskim i powiatem Saarpfalz. Organizację i pośrednictwo w realizacji tego projektu wzięła na siebie dr Violetta Frys, pełnomocnik do spraw partnerstw w tamtejszym starostwie – relacjonuje Małgorzata Dachnowicz ze Starostwa Powiatowego w Przemyślu.

W uroczystym przekazaniu wozu wzięli udział zarówno przedstawiciele powiatu przemyskiego, jak i powiatu Saarpfalz-Kreises, a także obu jednostek straży pożarnej – obdarowanej i przekazującej pojazd.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Pfffff - niezalogowany 2020-12-07 13:36:22

    OOO matko... Nowy to on był 30 lat temu... Buuuhahahahaha.... Niemiec płakał jak oddawał

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Herszt - niezalogowany 2020-12-07 15:41:41

    Matecznik PiS Podkarpacie przyjmuje dary od Niemców??? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    do pfffff - niezalogowany 2020-12-07 16:12:34

    34lata (1986)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama