Reklama

Wyniki konkursów wielkanocnych Centrum Kulturalnego w Przemyślu

16/04/2022 07:12

W okresie poprzedzającym święta wielkanocne Centrum Kulturalne w Przemyślu po raz dwudziesty pierwszy ogłosiło konkurs na pisankę i ozdoby plastyczne. Podajemy wyniki obu konkursów ogłoszone w ubiegłą niedzielę, 10 kwietnia.


fot.Jacek Szwic
Zofia Sokół z Gniewczyny Łańcuckiej prezentuje pisanki ozdobione kordonkiem, za które otrzymała nagrodę.

Komisja w składzie: Katarzyna Ignas – etnograf z Muzeum w Przeworsku oraz dr Małgorzata Dziura – etnograf z MNZP w Przemyślu, po obejrzeniu i zapoznaniu się z zestawami pisanek zgłoszonych na konkurs w trzech kategoriach technicznych, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.

W kategorii technika batikowa dwie[paywall] równorzędne I nagrody otrzymały: Małgorzata Kowalczyk z Pruchnika oraz Małgorzata Mikita z Reczpola.

Reklama

II nagrodę przyznano Karolinie Kowalczyk z Pruchnika, a wyróżnienie Teresie Mazur z Reczpola. W kategorii technika drapana dwie równorzędne II nagrody otrzymały: Ewa Szybiak z Drohobyczki i Agata Nowak z Małkowic, zaś dwie równorzędne III : Krystyna Mazur z Przemyśla i Ewa Kasprzyk-Oleszczuk z Siedlisk.

W kategorii technika współczesna nagrodzono Zofię Sokół z Gniewczyny Łańcuckiej, a wyróżnienie otrzymała Barbara Feduniak z Przemyśla.

Natomiast jeśli chodzi o konkurs plastyczny „Wielkanocne Tradycje”, komisja w składzie: Maksym Fedirchuk, Małgorzata Glesman i Karolina Wnuk przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.

W kategorii I (kl. I-III) nagrody za prace plastyczne otrzymali: Bartosz Dziedzic z kl. III SP w Medyce, Bartłomiej Undziakiewicz z kl. II SP w Bachórcu, Gabriela Wróblewska z kl. I SP nr 6 w Przemyślu i Piotr Zwoliński ze SP im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim.

Za prace przestrzenne nagrodę Grand Prix przyznano Szymonowi Kucajowi z kl. II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Pozostali nagrodzeni to: Bartosz Bat z kl. II SP w Hureczku, Szymon Kalawski z kl. III SP w Medyce, Błażej Kielar z kl. III SP w Grochowcach oraz Jagoda Sowa z kl. III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku.

W kategorii II (kl. IV-VI) za prace plastyczne nagrody otrzymali: Gabriela Gawron z kl. IV (Rzeszowski Dom Kultury filia „Budziwój”), Julia Pyrzak z kl. VI SP im. Jana Pawła II w Piwodzie oraz Maria Sieradzka z kl. V SP im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim.

Za prace przestrzenne w tej kategorii komisja przyznała nagrody: Mai Charchan – SP nr 11 w Przemyślu, Mai Kłos – kl. IV, Szkoła Podstawowa w Trójczycach, Kingdze Osiadły – kl. V, SP im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie i Sarze Bembenek – kl. V, SP nr 14 w Przemyślu.

W kategorii III (kl. VII-VIII) za pracę plastyczną nagrodę otrzymała Kornelia Kaznowska – kl. VII, Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu.

Reklama

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama