W okresie poprzedzającym święta wielkanocne Centrum Kulturalne w Przemyślu po raz dwudziesty pierwszy ogłosiło konkurs na pisankę i ozdoby plastyczne. Podajemy wyniki obu konkursów ogłoszone w ubiegłą niedzielę, 10 kwietnia.

fot.Jacek Szwic
Zofia Sokół z Gniewczyny Łańcuckiej prezentuje pisanki ozdobione kordonkiem, za które otrzymała nagrodę.
Komisja w składzie: Katarzyna Ignas – etnograf z Muzeum w Przeworsku oraz dr Małgorzata Dziura – etnograf z MNZP w Przemyślu, po obejrzeniu i zapoznaniu się z zestawami pisanek zgłoszonych na konkurs w trzech kategoriach technicznych, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.
W kategorii technika batikowa dwie[paywall] równorzędne I nagrody otrzymały: Małgorzata Kowalczyk z Pruchnika oraz Małgorzata Mikita z Reczpola.
II nagrodę przyznano Karolinie Kowalczyk z Pruchnika, a wyróżnienie Teresie Mazur z Reczpola. W kategorii technika drapana dwie równorzędne II nagrody otrzymały: Ewa Szybiak z Drohobyczki i Agata Nowak z Małkowic, zaś dwie równorzędne III : Krystyna Mazur z Przemyśla i Ewa Kasprzyk-Oleszczuk z Siedlisk.
W kategorii technika współczesna nagrodzono Zofię Sokół z Gniewczyny Łańcuckiej, a wyróżnienie otrzymała Barbara Feduniak z Przemyśla.
Natomiast jeśli chodzi o konkurs plastyczny „Wielkanocne Tradycje”, komisja w składzie: Maksym Fedirchuk, Małgorzata Glesman i Karolina Wnuk przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.
W kategorii I (kl. I-III) nagrody za prace plastyczne otrzymali: Bartosz Dziedzic z kl. III SP w Medyce, Bartłomiej Undziakiewicz z kl. II SP w Bachórcu, Gabriela Wróblewska z kl. I SP nr 6 w Przemyślu i Piotr Zwoliński ze SP im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim.
Za prace przestrzenne nagrodę Grand Prix przyznano Szymonowi Kucajowi z kl. II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Pozostali nagrodzeni to: Bartosz Bat z kl. II SP w Hureczku, Szymon Kalawski z kl. III SP w Medyce, Błażej Kielar z kl. III SP w Grochowcach oraz Jagoda Sowa z kl. III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku.
W kategorii II (kl. IV-VI) za prace plastyczne nagrody otrzymali: Gabriela Gawron z kl. IV (Rzeszowski Dom Kultury filia „Budziwój”), Julia Pyrzak z kl. VI SP im. Jana Pawła II w Piwodzie oraz Maria Sieradzka z kl. V SP im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim.
Za prace przestrzenne w tej kategorii komisja przyznała nagrody: Mai Charchan – SP nr 11 w Przemyślu, Mai Kłos – kl. IV, Szkoła Podstawowa w Trójczycach, Kingdze Osiadły – kl. V, SP im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie i Sarze Bembenek – kl. V, SP nr 14 w Przemyślu.
W kategorii III (kl. VII-VIII) za pracę plastyczną nagrodę otrzymała Kornelia Kaznowska – kl. VII, Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze