Mocną reprezentację wysłała ziemia przeworska na wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu wokalnego „Wygraj szansę”. W koncercie finałowym, który odbył się w Łańcucie, wzięły udział reprezentantki gmin: Sieniawa, Zarzecze, Tryńcza i Przeworsk. Etap zwyciężyła Julia Kościńska z Żurawiczek,
Zorganizowany przez Agencję Telewizyjno-Estradową TV Media konkurs, którego celem jest odkrywanie talentów wokalnych cieszył się sporą popularnością na całym Podkarpaciu. Reprezentantki gmin powiatu przeworskiego nie były jedynymi przedstawicielkami naszego regionu[paywall] na koncercie wieńczącym etap wojewódzki, ale zaprezentowały się nader korzystnie. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łańcucie bezkonkurencyjna okazała się Julia Kościńska z Żurawiczek przygotowana przez Wioletę Drabik-Wąsacz. Drugie miejsce wywalczyła uczennica Szkoły Podstawowej w Mirocinie Marta Mroczka. Zaśpiewała piosenkę Laleczka z saskiej porcelany, wspierana przez Aleksandrę Czerniecką, która wykonała układ choreograficzny. Obie przygotowała Anna Bieniasz-Markowicz. Na konkursie zaprezentowała się również Julia Hojło – uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gorzycach oraz jako jedna z najmłodszych uczestniczek, dziewięcioletnia Kasia Matyja. Obie dziewczyny zwyciężyły wcześniej w etapach gminnych, odpowiednio w Tryńczy i Sieniaiwe. Wszystkim młodym artystkom gratulujemy i życzymy dalszychTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze