Reklama

XV Powiatowe Święto Chleba już za nami [ZDJĘCIA]

7 sierpnia, w Przeworsku odbyło się jubileuszowe, 15. już Święto Chleba. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Grobu Bożego sprawowana przez ks. prał. Tadeusza Gramatykę, gdzie miało miejsce poświęcenie chlebów przygotowanych przez przeworskie koła gospodyń.

Po nabożeństwie zebrani w barwnym korowodzie, przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy i z towarzyszeniem marżonetek z „Finezji”, udali się na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego.

Następnie zespół Dolanie wraz z kapelą ludową z Gniewczyny rozpoczął część chlebową, a starosta przeworski Bogusław Urban, ks. prałat Tadeusz Gramatyka, ks. Wojciech Pac, o. Ludwik[paywall] Żołnierczyk, radna Agnieszka Bukowa-Jedynak, wicestarosta Jacek Kierepka i wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch otrzymali poświęcone bochenki, które następnie podzielono i rozdano uczestnikom uroczystości.

Reklama

Na scenie wystąpili m.in.: „Piganeczki” z Pigan, „Studzieńczanki” ze Studziana, „Cantus” z Gorliczyny oraz zespół „Chrząszcze”.

Podczas trwania uroczystości uczestnicy mogli również skorzystać z okazji do bezpłatnego zwiedzenia Pałacu Lubomirskich, Muzeum Pożarnictwa oraz obejrzeć wystawę pt. „Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku w Galerii „Magnez” i wystawę plenerową Instytutu Pamięci Narodowej „Pokolenie Baczyńskiego”.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama