7 sierpnia, w Przeworsku odbyło się jubileuszowe, 15. już Święto Chleba. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Sanktuarium Grobu Bożego sprawowana przez ks. prał. Tadeusza Gramatykę, gdzie miało miejsce poświęcenie chlebów przygotowanych przez przeworskie koła gospodyń.
Po nabożeństwie zebrani w barwnym korowodzie, przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy i z towarzyszeniem marżonetek z „Finezji”, udali się na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego.
Następnie zespół Dolanie wraz z kapelą ludową z Gniewczyny rozpoczął część chlebową, a starosta przeworski Bogusław Urban, ks. prałat Tadeusz Gramatyka, ks. Wojciech Pac, o. Ludwik[paywall] Żołnierczyk, radna Agnieszka Bukowa-Jedynak, wicestarosta Jacek Kierepka i wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch otrzymali poświęcone bochenki, które następnie podzielono i rozdano uczestnikom uroczystości.
Na scenie wystąpili m.in.: „Piganeczki” z Pigan, „Studzieńczanki” ze Studziana, „Cantus” z Gorliczyny oraz zespół „Chrząszcze”.
Podczas trwania uroczystości uczestnicy mogli również skorzystać z okazji do bezpłatnego zwiedzenia Pałacu Lubomirskich, Muzeum Pożarnictwa oraz obejrzeć wystawę pt. „Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku w Galerii „Magnez” i wystawę plenerową Instytutu Pamięci Narodowej „Pokolenie Baczyńskiego”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze