Reklama

Z Tobą chcę oglądać świat, czyli druga odsłona inauguracji Wincentiady [ZDJĘCIA]

Popołudnie pierwszego dnia Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego, czyli popularnej Wincentiady przebiegło pod znakiem uczty dla… podniebienia i koncertów.

O godzinie 17.30 wszyscy chętni mogli skosztować jubileuszowego tortu z okazji 80-lecia istnienia cukierniczej firmy Szanter”. Anna i Krzysztof Szanterowie wspólnie z załogą przygotowali aż tysiąc kawałków potężnego, ważącego ok. 400 kg (!) tortu. Oczywiście znikł cały.

Na scenie natomiast z koncertem piosenek Zbigniewa Wodeckeigo „Z Tobą chcę oglądać świat” wystąpi grupa znanych polskich artystów: Olga Bończyk, Grzegorz Wilk, Jakub Milewski i Marcin Jajkiewicz. Towarzyszyła im orkiestra Arte Symfonia Mieczysława Smydy. Na podsumowanie odbył się koncert Wojciecha Cugowskiego z zespołem. Akustycznie, w premierze muzycznego spektaklu pod nazwą „Zaplątani”.

Reklama

Organizatorami Wincentiady są: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Urząd Miejski w Przemyślu oraz oo. Franciszkanie.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/08/2024 20:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama