Zarząd Osiedla nr 4 „Lipowica” zwrócił się do władz miasta o złożenie wniosku o unijne dofinansowanie rozbudowy ostatniego odcinka ulicy Wysockiego w Przemyślu.
Kilka dni temu, 17 września br., doszło do oficjalnego przekazania kierowcom pierwszego, przeszło kilometrowego odcinka przebudowanej ulicy Wysockiego w Przemyślu z udziałem władz miasta i inwestorów. Inwestycja została realizowana w ramach projektu „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl”, a współfinansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020[paywall]. Jej wartość to prawie 5 mln 700 tys. zł.
Wspomniany fragment ulicy został poszerzony, wybudowano chodniki oraz ścieżkę rowerową (po prawej stronie), cztery zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi. Przebudowane zostały zjazdy drogowe, istniejące skrzyżowania, wybudowano kanalizację deszczową wraz z wpustami ulicznymi. Zamontowano 39 nowych lamp ulicznych.
Obecnie trwa II etap prac, który obejmuje rozbudowę kolejnego odcinka tej ulicy na długości 660 m. Łączny koszt to 7 mln 772 tys. 909 zł, a finał robót przewidywany jest na koniec maja 2019 r.
To nie załatwia jednak sprawy. Ulica Wysockiego jest bardzo długa, liczy prawie 3 km. Aby uniknąć sytuacji, że ok. 2-kilometrowy odcinek jest w doskonałym stanie technicznym, a prawie 700-metrowy fragment przypomina zamierzchłe czasy, Zarząd Osiedla nr 4 „Lipowica” złożył do władz miasta pismo w sprawie remontu całościowego tejże ulicy.
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ogłosiło niedawno nabór wniosków o unijne dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowe na lata 2016 – 2019”. Zarząd osiedla na Lipowicy zwrócił się z prośbą do prezydenta Roberta Chomy o wystąpienie do wojewody podkarpackiego z wnioskiem o dofinansowanie w przyszłym roku rozbudowy ostatniego, prawie 700-metrowego odcinka ulicy Wysockiego.
– Inwestycja przy ulicy Wysockiego jest bardzo istotna nie tylko dla mieszkańców tej dzielnicy, ale dla całego miasta i chcielibyśmy ją jak najszybciej zakończyć – zapewnił rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk. – Po analizie możliwości aplikowania o unijne dofinansowanie nie zdecydowaliśmy się jednak na złożenie wniosku. Z dwóch ważnych powodów. Z całą pewnością dużym problemem byłoby zgromadzenie pieniędzy na wkład własny, który przy założeniu dofinansowania na poziomie 50 procent wyniósłby co najmniej trzy miliony złotych. Po drugie nie zmieniły się dotychczasowe zasady oceniania wniosków, co oznacza, że preferowane i wyżej oceniane będą projekty gmin wiejskich. Według naszej oceny wniosek o dofinansowanie trzeciego etapu przebudowy tej ulicy znalazłby się poza listą projektów otrzymujących wsparcie finansowe. Będziemy oczywiście czekać na inne źródła finansowania pozabudżetowego, potrzebnego do dokończenia przebudowy tej drogi – podsumował W. Wołczyk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a kto im napisze wniosek?kolejny dowód na to jak okłamują suwerena
Kłamstwo, kłamstwo i kłamstwem pogania! Czysty skandal, aby wniosku nie napisać! Ale dla kleru-piszą i ujmują ich kamienice na ul. Franciszkańskiej w swoich projektach!!!
A kto miał napisać? Choma ma już to daleko w d.pie, Hamryszczak nie umie liczyć do 150, Hayder bez komentarza. Nie wiem poco w Przemyślu są potrzebni wiceprezydenci czy miasto na to stać! ta cała rada to kółko wspólnej adoracji.Dziadostwo, żenada, popierdółka !!!!
Drodzy Czytelnicy i Komentatorzy,sytuacja opisana w artykule "Zabraknie wkładu własnego na dokończenie remontu ulicy Wysockiego" jest mocno niepokojąca. Dzielnica od lat czeka na rewitalizację i remont ulicy Wysockiego.Mieszkańcy wciąż utyskują na drogę bez chodnika, oświetlenia czy ścieżki rowerowej. O stanie nawierzchni nie wspomnę. Honorem dla Miasta powinno być dokończenie inwestycji, a na pewno dla przyszłego Prezydenta Miasta Przemyśl. Niedługo wybory więc warto się zastanowić na kogo głosować a wcześniej zadać pytanie i napisać o oczekiwaniach kandydatom na ten urząd. Zobaczmy jakie będą reakcje, obietnice a w konsekwencji działania. To My obywatele wybieramy włodarzy, którzy mają nas wspierać i rozwijać nasze miasto. Myślcie, że jest taki człowiek, który chce zmieniać Przemyśl w tym dzielnicę Lipowica?
a kto im napisze wniosek?kolejny dowód na to jak okłamują suwerena
Kłamstwo, kłamstwo i kłamstwem pogania! Czysty skandal, aby wniosku nie napisać! Ale dla kleru-piszą i ujmują ich kamienice na ul. Franciszkańskiej w swoich projektach!!!
A kto miał napisać? Choma ma już to daleko w d.pie, Hamryszczak nie umie liczyć do 150, Hayder bez komentarza. Nie wiem poco w Przemyślu są potrzebni wiceprezydenci czy miasto na to stać! ta cała rada to kółko wspólnej adoracji.Dziadostwo, żenada, popierdółka !!!!