Samorząd miasta Jarosławia zachęca wszystkich miłośników czworonogów do skorzystania z ważnej dla ich bezpieczeństwa darmowej akcji czipowania. To dla właścicieli psów nieoceniona korzyść w postaci wewnętrznego spokoju o swojego pupila. Dzięki wszczepionemu pod skórę mikroprocesorowi będzie mógł zostać szybko odnaleziony w razie zagubienia.
W Jarosławiu usługa darmowego czipowania psów realizowana jest od kilku lat, w ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa i identyfikacji zwierząt. Koszt zabiegu miasto pokrywa z własnego budżetu. Bezpłatnie zaczipować można zwierzę w lecznicy US-WET w Szówsku, z którą jarosławski samorząd ma podpisaną umowę.
Jest jednak jeden warunek. Trzeba swojego pupila wcześniej zarejestrować w Urzędzie Miasta Jarosławia, aby otrzymać zaświadczenie, które należy potem okazać w lecznicy. Po dokument trzeba się zgłosić do kancelarii ratusza (pokój nr 2).
Czipowanie jest usługą bezpieczną i odbywa się w systemie SAFE-ANIMAL, czyli międzynarodowej bazie danych, która nadzoruje w Polsce elektroniczny system znakowania zwierząt. Dzięki rejestracji w sytuacji zgubienia lub ucieczki psa, strażnicy miejscy, wyposażeni w czytnik, podobnie zresztą jak wiele lecznic w Polsce, mogą w łatwy sposób zidentyfikować zwierzę i zwrócić je właścicielowi, dzięki czemu nie trafi ono do schroniska w Orzechowcach, tylko do właściciela – przekonuje samorząd.
Akcja potrwa do 19 grudnia bądź lub do wyczerpania funduszy na ten cel w miejskim budżecie. Miasto przedstawia też dodatkowe korzyści – mieszkańcy, którzy zdecydują się na wszczepienie psu mikroprocesora, zostaną automatycznie zwolnieni z ponoszenia opłaty rocznej za posiadanie psa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze