Reklama

Zamiast kładką, przeprawią się przez San mostem! Finał prac jesienią [ZDJĘCIA]

Postępują prace przy budowie mostu na Sanie w Chałupkach Dusowskich. Przeprawa, która zastąpi wysłużoną kładkę, umożliwi dojazd do autostrady A4 oraz przejść granicznych w Medyce i Korczowej, a przede wszystkim ułatwi życie mieszkańcom.

Most ma połączyć tereny gmin Orły i Stubno w powiecie przemyskim. Będzie połączeniem drogi powiatowej Radymno – Walawa – Przemyśl z drogą powiatową Radymno – Medyka.

Prace w ramach inwestycji postępują, a przyglądają im się szczególnie mieszkańcy Nizin, zlokalizowanych w pierwszej z wymienionych gmin oraz Chałupek Dusowskich na terenie gminy Stubno.

I jedni, i drudzy z niecierpliwością wyczekują na moment, w którym będą mogli skorzystać z przeprawy. Dotąd przemieszczali się przez San, korzystając z dostępnej kładki.
Jednak zmotoryzowani musieli nadkładać drogi, dojeżdżając do najbliższego mostu w Radymnie bądź Przemyślu.

Kiedy prace doczekają się finału, odetchną z ulgą. Przejazd stanie się prostszy i szybszy. Co więcej budowany most umożliwi dojazd do autostrady A4 i przejść granicznych w Medyce i Korczowej.

– Nowy most o nośności 40 ton będzie miał 139 metrów długości i prawie 10 metrów szerokości. Po obydwu stronach dwupasmowej jezdni[paywall] pojawią się chodniki, a we wsi Niziny rondo, które ułatwi kierowcom wyjazd z mostu – informuje o szczegółach realizowanej od sierpnia ub. r. inwestycji rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.

Reklama

Będzie to trzeci most wybudowany na Sanie w powiecie przemyskim na przestrzeni ostatnich 8 lat (w 2015 zakończono budowę mostu łączącego Krzywczę z Chyrzyną, zaś w 2018 sfinalizowano budowę mostu w Sielnicy na terenie gminy Dubiecko).

Całość prac pochłonie kwotę 21 mln zł, przy czym połowę tej sumy powiat pozyskał ze źródeł zewnętrznych, a konkretnie z Ministerstwa Infrastruktury. Druga połowa kosztów rozłoży się pomiędzy powiat i gminy Orły, Stubno, Żurawica oraz Medyka. Ten pierwszy – jako główny inwestor – zapewni 80 proc., a gminy partycypujące w kosztach, czyli Orły, Stubno, Żurawica i Medyka, wysupłają łącznie 20 proc. brakującej połowy, a więc po 5 proc. każda.

Finał prac budowlanych, prowadzonych przez firmę „Remost” z Dębicy, przewidziany jest na przełom września i października. Również wtedy ma nastąpić oddanie mostu do użytku.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama