Postępują prace przy budowie mostu na Sanie w Chałupkach Dusowskich. Przeprawa, która zastąpi wysłużoną kładkę, umożliwi dojazd do autostrady A4 oraz przejść granicznych w Medyce i Korczowej, a przede wszystkim ułatwi życie mieszkańcom.
Most ma połączyć tereny gmin Orły i Stubno w powiecie przemyskim. Będzie połączeniem drogi powiatowej Radymno – Walawa – Przemyśl z drogą powiatową Radymno – Medyka.
Prace w ramach inwestycji postępują, a przyglądają im się szczególnie mieszkańcy Nizin, zlokalizowanych w pierwszej z wymienionych gmin oraz Chałupek Dusowskich na terenie gminy Stubno.
I jedni, i drudzy z niecierpliwością wyczekują na moment, w którym będą mogli skorzystać z przeprawy. Dotąd przemieszczali się przez San, korzystając z dostępnej kładki.
Jednak zmotoryzowani musieli nadkładać drogi, dojeżdżając do najbliższego mostu w Radymnie bądź Przemyślu.
Kiedy prace doczekają się finału, odetchną z ulgą. Przejazd stanie się prostszy i szybszy. Co więcej budowany most umożliwi dojazd do autostrady A4 i przejść granicznych w Medyce i Korczowej.
– Nowy most o nośności 40 ton będzie miał 139 metrów długości i prawie 10 metrów szerokości. Po obydwu stronach dwupasmowej jezdni[paywall] pojawią się chodniki, a we wsi Niziny rondo, które ułatwi kierowcom wyjazd z mostu – informuje o szczegółach realizowanej od sierpnia ub. r. inwestycji rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.
Będzie to trzeci most wybudowany na Sanie w powiecie przemyskim na przestrzeni ostatnich 8 lat (w 2015 zakończono budowę mostu łączącego Krzywczę z Chyrzyną, zaś w 2018 sfinalizowano budowę mostu w Sielnicy na terenie gminy Dubiecko).
Całość prac pochłonie kwotę 21 mln zł, przy czym połowę tej sumy powiat pozyskał ze źródeł zewnętrznych, a konkretnie z Ministerstwa Infrastruktury. Druga połowa kosztów rozłoży się pomiędzy powiat i gminy Orły, Stubno, Żurawica oraz Medyka. Ten pierwszy – jako główny inwestor – zapewni 80 proc., a gminy partycypujące w kosztach, czyli Orły, Stubno, Żurawica i Medyka, wysupłają łącznie 20 proc. brakującej połowy, a więc po 5 proc. każda.
Finał prac budowlanych, prowadzonych przez firmę „Remost” z Dębicy, przewidziany jest na przełom września i października. Również wtedy ma nastąpić oddanie mostu do użytku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze