Pamięć mieszkańców wsi Podlesie i Basznia Górna, którzy w nocy z 8 na 9 sierpnia 1944 roku ponieśli śmierć z rąk nacjonalistów OUN-UPA, uczcili w drugą niedzielę sierpnia przedstawiciele tamtejszej społeczności.
Uroczystości ku pamięci pomordowanych rozpoczęły się od przytoczenia przez przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przejmujących słów wierszy Zofii Antonik.
Szczególnie wybrzmiał między innymi fragment: „Czy my za pół wieku przebaczyć umiemy tym, co nas tak strasznie skrzywdzili. Przecież obok siebie, tak blisko żyjemy. Czas, byśmy się z tym faktem już pogodzili. Pomóż nam Boże przebaczyć bliźniemu. Co tobie niemiłe, nie czyń drugiemu. By taka tragedia nigdy nie powstała. Niech[paywall] spokojem oddycha nasza ziemia cała”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze