Dania regionalne, występy kapel ludowych, a przede wszystkim pokazy zapomnianych już rękodzielników będą punktami imprezy pod hasłem „Zielone Świątki w polskiej tradycji ludowej”, jaka odbędzie w najbliższą niedzielę, 8 czerwca, w Nizinach w gminie Orły.
Na Stadionie Sportowym KS Niziny czekać będzie na odwiedzających szeroki wachlarz atrakcji.
– Podczas imprezy wystąpi wielu artystów ludowych, odbędą się pokazy zapomnianych rękodzielników, takich jak koszykarze, wieńcarze, zielarze i wielu innych – wylicza w imieniu organizatorów punkty programu Wojciech Pelc ze Stowarzyszenia „Niziny Razem”.
W ofercie festynu nie zabraknie aktywności sportowych dla najmłodszych, muzyki – tej ludowej, i tej bardziej nowoczesnej, którą zapewni DJ Abi Power, zapraszając zebranych do tańca. Wisienką na torcie będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca Przemyśl, który zaprosi do nauki wszystkich chcących opanować podstawy tańca ludowego i regionalnego. Swój akcent będzie miała też Orkiestra Dęta OSP Walawa, dodatkowo kulinarnymi talentami pochwalą się członkinie lokalnych KGW i członkowie stowarzyszeń z terenu gminy Orły, startujący w konkursie na danie regionalne. Będzie też porcja wiedzy na temat ziół i zielarstwa, którą zaserwuje przybyłym Aleksandra Ryzner i nauka wicia wianków. Do tego przejażdżki bryczką, ognisko z pieczeniem kiełbasek i przepyszna grochówka.
Imprezie patronować będą starosta przemyski Bożena Ryczan oraz wójt gminy Orły Bogusław Słabicki. Start o g. 14. Zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze