Reklama

„Zlot” poczeka do września

11/04/2020 09:00

„Zlot Gwiaździsty. Śladami Przeszłości” stał się kolejną imprezą, której szyki pokrzyżowała epidemia koronawirusa – jej finał przeniesiony został na wrzesień. Narzekać nie mogą jednak uczestnicy konkursu – czas oddawania prac został wydłużony.

Organizatorzy konkursu „Zlot Gwiaździsty. Śladami Przeszłości”, a więc Wydział Oświaty Urzędu Miasta Jarosławia , Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich, podjęli decyzję o modyfikacji kalendarza[paywall] zaplanowanej w tym roku po raz dziewiętnasty imprezy. Najważniejszą dla uczestników konkursu jest informacja o tym, że zmianie uległ termin oddania opracowań. Uczniowie z całego regionu pracujący w tym roku nad tematem „Solidarność w Jarosławiu i regionie przemyskim w 40. rocznicę powstania NSZZ – relacje i wspomnienia” będą mogli oddać swój referat do zaplanowanego w kalendarzu roku szkolnego 2019/2020 na 27 czerwca rozpoczęcia ferii letnich. Tym samym uczestnicy konkursu będą mieć więcej czasu na dotarcie do dokumentów pozostawionych przez uczestników tamtych wydarzeń, znajdujących się w zbiorach rodzinnych, archiwach. Można więc liczyć na to, że ich prace, ujawniające nierzadko wiele mniej znanych, ale istotnych faktów historycznych, będą dzięki temu jeszcze ciekawsze. Finał konkursu zaplanowano wstępnie na 18 września.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama