Reklama

Złoty Krzyż Zasługi dla wójta Medyki Marka Iwasieczki

Wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy Złoty Krzyż Zasługi na wybitne osiągnięcia w działalności społecznej i samorządowej.

W poprzednim numerze informowaliśmy o Odznace Honorowej za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, wręczonej przez premiera Mateusza Morawieckiego wójtowi gminy Fredropol Mariuszowi Śnieżkowi. Uroczystość odbyła się z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Do podobnej doszło także w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie z tej samej okazji wyróżnienia wręczył prezydent RP Andrzej Duda[paywall].

– Z całego serca dziękuję państwu za służbę dla Rzeczypospolitej i dla swoich społeczności lokalnych oraz regionalnych. Rozwijając swoją Polskę lokalną, rozwijając swoją miejscowość, gminę, powiat, województwo, budujecie państwo zarazem pomyślność całej Rzeczypospolitej. Byłem prawie wszędzie, odwiedziłem wszystkie powiaty, odwiedziłem bardzo wiele miejscowości w całej Polsce i mogę powiedzieć tak: ludzie polskiego samorządu terytorialnego, w szerokim tego słowa znaczeniu, mogą być dumni ze swojej działalności, mogą być dumni, z tego, że w absolutnej większości przypadków dobrze, bardzo dobrze, jeżeli nie wzorowo zrealizowali swoje zadania – powiedział do zgromadzonych samorządowców A. Duda.

Reklama

W uroczystości uczestniczyła m.in. minister Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP wraz z kierownictwem kancelarii oraz doradcami prezydenta, który wręczył łącznie kilkadziesiąt wyróżnień m.in. Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski czy Złote Krzyże Zasługi.

Wśród nagrodzonych za zasługi w działalności społecznej i samorządowej znalazł się wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko, jedyny samorządowiec z naszego regionu. Z rąk prezydenta otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Warto dodać, że wniosek o przyznanie takiego wyróżnienia M. Iwasieczce złożył marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

– To dla mnie wielkie wyróżnienie. Uznanie za moją pracę i wieloletnią służbę. Za chwilę minie 41 lat mojej pracy w samorządzie. Zawsze starałem się jak najlepiej sprawować tę funkcję. Tu się urodziłem, tu pracuję całe życie, więc praca dla miejscowej społeczności jest wielkim szczęściem. Kto nie lubi ludzi, nie ma tu czego szukać – powiedział wójt M. Iwasieczko.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Anulka - niezalogowany 2021-06-14 10:57:44

    Tak ma wyglądać demokracja :https://www.o2.pl/informacje/szwajcarzy-nie-chca-walki-ze-zmiana-klimatu-to-ogromny-szok-6650465160776576a

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pani Wiosna - niezalogowany 2021-06-14 11:53:47

    hmmm.... praktyka tej władzy  i jej obserwacja mówią, że gdy dają ODZNACZENIA I MEDALE,  to zaraz potem wysyłają na emeryturę lub inny odpoczynek.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    .. - niezalogowany 2021-06-14 12:06:26

    Kobiety w Urzędzie będą zadowolone 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama