Wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy Złoty Krzyż Zasługi na wybitne osiągnięcia w działalności społecznej i samorządowej.
W poprzednim numerze informowaliśmy o Odznace Honorowej za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, wręczonej przez premiera Mateusza Morawieckiego wójtowi gminy Fredropol Mariuszowi Śnieżkowi. Uroczystość odbyła się z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Do podobnej doszło także w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie z tej samej okazji wyróżnienia wręczył prezydent RP Andrzej Duda[paywall].
– Z całego serca dziękuję państwu za służbę dla Rzeczypospolitej i dla swoich społeczności lokalnych oraz regionalnych. Rozwijając swoją Polskę lokalną, rozwijając swoją miejscowość, gminę, powiat, województwo, budujecie państwo zarazem pomyślność całej Rzeczypospolitej. Byłem prawie wszędzie, odwiedziłem wszystkie powiaty, odwiedziłem bardzo wiele miejscowości w całej Polsce i mogę powiedzieć tak: ludzie polskiego samorządu terytorialnego, w szerokim tego słowa znaczeniu, mogą być dumni ze swojej działalności, mogą być dumni, z tego, że w absolutnej większości przypadków dobrze, bardzo dobrze, jeżeli nie wzorowo zrealizowali swoje zadania – powiedział do zgromadzonych samorządowców A. Duda.
W uroczystości uczestniczyła m.in. minister Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP wraz z kierownictwem kancelarii oraz doradcami prezydenta, który wręczył łącznie kilkadziesiąt wyróżnień m.in. Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski czy Złote Krzyże Zasługi.
Wśród nagrodzonych za zasługi w działalności społecznej i samorządowej znalazł się wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko, jedyny samorządowiec z naszego regionu. Z rąk prezydenta otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Warto dodać, że wniosek o przyznanie takiego wyróżnienia M. Iwasieczce złożył marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak ma wyglądać demokracja :https://www.o2.pl/informacje/szwajcarzy-nie-chca-walki-ze-zmiana-klimatu-to-ogromny-szok-6650465160776576a
hmmm.... praktyka tej władzy i jej obserwacja mówią, że gdy dają ODZNACZENIA I MEDALE, to zaraz potem wysyłają na emeryturę lub inny odpoczynek.
Pisowska sekta rozdaje odznaczenia swoim, tylko żeby było chociaż za co ... Gratulacje dla pana Fijołka za zwycięstwo w Rzeszowie.
Czy takie zadowolone będą to nie wiadomo ,teraz po takich zaszczytach zejdą na dalszy plan ,do Warszawy i tak nie pojechały.A gratulacje dla Pana wójta się należą,gratulujemy odznaczenia .
Każda baba chłopa chwali , co na piersi ma mydali !
Tak ma wyglądać demokracja :https://www.o2.pl/informacje/szwajcarzy-nie-chca-walki-ze-zmiana-klimatu-to-ogromny-szok-6650465160776576a
hmmm.... praktyka tej władzy i jej obserwacja mówią, że gdy dają ODZNACZENIA I MEDALE, to zaraz potem wysyłają na emeryturę lub inny odpoczynek.
Kobiety w Urzędzie będą zadowolone