11 maja br. w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego odbyła się jubileuszowa, XX Powiatowa Corrida Ortograficzna oraz XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English In Close-up”. W pierwszym z konkursów wzięło udział 47 uczniów, a w drugim 44.
Rozgrywkom kibicowała nie tylko społeczność uczniowska i grono pedagogiczne. W gronie gości można było zaważyć wójtów gmin: Bogdana Szylara (Radymno), Bogusława Słabickiego (Orły) oraz Stanisława Gonciarza (Laszki). Wyrazili oni podziw dla wiedzy i umiejętności językowych wszystkich uczestników.
Mistrzem XX Powiatowej Corridy Ortograficznej w kategorii klas I-III została Amelia Drąg (SP w Nizinach). Drugie miejsce należało do Kai Lecyk (SP w Świętem), a trzecie do Amelii Kuty (SP Korzenica). Wyróżnienie otrzymał Sebastian Stan (SP w Duńkowicach).
W drugiej kategorii rywalizowali uczniowie z klas IV-VI. Pierwsze miejsce powędrowało do Oliwii Szylar (SP w Skołoszowie), drugie do Wiktora Bobko (SP w Trójczycach), a trzecie do Igora Łokietki (SP w Zadąbrowiu). Na wyróżnienie zasłużył Ksawier Kozak (Sp w Wietlinie).
Ostatnia już kategoria należała do uczniów klas VII-VIII. Królowała w niej Emilia Kozak (SP w Laszkach). Tuż za nią uplasował się Adrian Kurasz (SP w Świętem). Trzecie miejsce zajęła Patrycja Pukas (SP w Miękiszu Starym), a wyróżnienie otrzymała Agata Prokopowicz (SP w Skołoszowie).
Jeśli natomiast chodzi o Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English In Close-up”, uczniowie również byli podzieleni według trzech etapów edukacyjnych. W pierwszym z nich – klasach I-III, na podium stanął Tymoteusz Rokitowski (SP w Sośnicy). Srebro w tej kategorii powędrowało do Artura Sudoła (SP w Radymnie), a brąz do Ksawerego Sasa (SP w Trójczycach). Wyróżniony w tej kategorii został Karol Woś (SP w Laszkach).
Drugi etap należał do uczniów klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajęła Julia Maur (ZS w Orłach), drugie Wiktor Bobko (SP w Trójczycach), a trzecie Zofia Suchy (SP w Ostrowie). Wyróżnienie powędrowało do Liliany Zięby (SP w Radymnie).
W kategorii najstarszych klas, mistrzem okazał się Adrian Kurasz (SP w Świętem). Drugie miejsce zajęła Paulina Cichoń (SP w Orłach), a trzecie Julia Trojanowska (SP w Sieteszy). I tutaj nie zabrakło wyróżnienia. Otrzymał je Marcel Sawuła (SP w Ostrowie).
Potyczki zakończyły się wręczeniem nagród i pamiątkowymi zdjęciami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze