Od 14 stycznia br. obowiązuje w Przemyślu nowy rozkład jazdy autobusów MZK. Władze miasta tłumaczą, że „rezygnacja gmin ościennych z części usług sprawiła, że możliwe jest… lepsze dostosowanie tras w mieście do potrzeb pasażerów”. Słowem: nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Do najważniejszych zmian w rozkładzie jazdy można zaliczyć likwidację linii „podmiejskiej” nr 4. Zostanie zastąpiona wydłużoną linią nr 3, która „łączy” ulicę Obozową i Słowackiego z osiedlem Rycerskim.
Trasa linii została wydłużona od osiedla Rogozińskiego do przystanku[paywall] ,,Bielskiego – Kościół”, przez ulice: 29 Listopada, Świętego Jana Nepomucena, Glazera i Sikorskiego.
Linia nr 24 objeżdża osiedle Rycerskie w przeciwną stronę niż do tej pory, czyli najpierw przez ul. Grunwaldzką, następnie przez: Bielskiego, Sikorskiego, Glazera i dalej przez plac Konstytucji do centrum miasta.
Linia nr 8 do ul. Wilczańskiej od Galerii Sanowa jeździ krótszą trasą przez ul. Bystrzyckich (z pominięciem ulic Bohaterów Getta i Wincentego Pola). W przeciwną stronę, czyli z Wilczańskiej w kierunku ul. Słowackiego, kursuje bez zmian.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze