Reklama

Zmiana warty u przemyskich „podhalańczyków” [ZDJĘCIA]

Płk Marcin Zalewski nie jest już dowódcą 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. 28 listopada br., podczas uroczystości na placu apelowym w jednostce przy ul. 29 Listopada, przekazał obowiązki swojemu tymczasowemu zastępcy. Sam przeniósł się do Rzeszowa.

Pułkownik M. Zalewski szefem przemyskich „podhalańczyków” był od maja 2019 r. Był nim, będąc podpułkownikiem. Podczas wspomnianych uroczystości z rąk dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie (w której skład wchodzi przemyski batalion) generała brygady Tadeusza Nastarowicza odebrał akt mianowania na pułkownika. Ale i awans – od 1 grudnia br. został zastępcą dowódcy 21 BSP w Rzeszowie[paywall]. Pełniącym obowiązki dowódcy przemyskich „podhalańczyków” został dotychczasowy szef sztabu tej formacji mjr Bartłomiej Kaszyński.

– Jestem świadom, że zadań szkoleniowych i kolejnych wyzwań stojących przed batalionem będzie nadal wiele. Jednak pozostaję w przekonaniu, że sprostacie bez problemu każdemu z nich. Dziękuję wam za wszystkie doświadczenia, wsparcie i pomoc. Dziękuję za wszystkie wspólne sukcesy i porażki, dzięki którym wiele się nauczyliśmy. Życzę powodzenia przy kolejnych wyzwaniach i dużo spokoju oraz żołnierskiego szczęścia! Na koniec, ostatni raz: czołem podhalańczycy! Pamiętajcie jesteście rozpędzonym porsche. Bywajcie zdrowi

Reklama

– powiedział do zgromadzonych na placu apelowym żołnierzy płk M. Zalewski, składając podziękowania przedstawicielom samorządu i innych instytucji, którzy byli obecni na uroczystości.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama