Dwoje młodych, niezwykle utalentowanych tenisistów stołowych Nurtu Przemyśl – Aleksandra Makar i Wiktor Iwaniuch wzięło udział w mistrzostwach Podkarpacia juniorek i juniorów, które odbyły się w Tyczynie. Zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie 5 medali.
Oboje wystąpili we wszystkich możliwych konkurencjach, a więc: grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Aleksandra Makar w singlu doszła do finału. W 1. rundzie miała wolny los, w ćwierćfinale pokonała Barbarę Prokop 3:0 (3, 7, 7), w półfinale Natalię Maciałek 3:0 (4, 2, 11), by w finale stoczyć pasjonujący pojedynek z Zuzanną Kwaśnicką. Ola musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając 1:3 (-9, -9, 3, -6). Została wicemistrzynią Podkarpacia i wywalczyła awans do mistrzostw Polski juniorek, które od 24 do 26 kwietnia br. odbędą się w Krakowie.
W deblu partnerką Oli była… Z. Kwaśnicka. Mistrzyni i wicemistrzyni województwa nie wypadało nic innego jak sięgnąć po złoto w grze podwójnej i tak się stało. W ćwierćfinale ten duet miał wolny los, w półfinale pokonał parę Amelia Kramek/Julia Gątarz 2:0 (12, 6), zaś w finale Natalię Maciałek i Kingę Hawro 2:1 (-9, 6, 8).
W grze mieszanej partnerem Oli był Wiktor Iwaniuch. Klubowy duet w 1/8 miał wolny los, w ćwierćfinale pokonał Oskara Sochę i Amelię Kramek 2:0 (4, 6), by w półfinale ulec parze Aleksander Pilch/Nikola Ratajczyk 0:2 (-5, -9). To dało przemyskiemu mikstowi brązowy medal.
Wiktor Iwaniuch w grze pojedynczej zajął 5. miejsce. W deblu wystąpił w parze z Oskarem Sochą. W ćwierćfinale pokonali duet Filip Mrózek/Piotr Hubka 2:0 (4, 6), w półfinale uporali się z parą Aleksander Pilch/Jakub Świniuch 2:0 (8, 8), by w finale przegrać 0:2 (-5, -7) z Kacprem Totonem i Sebastianem Musiałem i zostać tym samym wicemistrzami województwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze