Pierwsza edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej odbyła się w 2000 roku. Wtedy po raz pierwszy został wybrany najlepszy starosta, burmistrz i wójt w województwie podkarpackim. W piątek, 22 maja, Podkarpacka Nagroda Samorządowa odbyła się już po raz 26.
Wśród gmin nominowanych w tym roku do tej prestiżowej nagrody znalazły się: Chmielnik, Markowa, Tyrawa Wołoska, Kuryłówka i Fredropol. Laureatem została gmina Tyrawa Wołoska a tytuł najlepszego wójta województwa podkarpackiego otrzymała Joanna Szylak. Wśród nominowanych w kategorii „Miasta” znalazły się: Baranów Sandomierski, Boguchwała, Ulanów, Radomyśl Wielki i Cieszanów. Na laur zasłużył Ulanów a na tytuł najlepszego burmistrza: Stanisław Garbacz. W kategorii powiatów, o tytuł tego najlepszego na Podkarpaciu walczyły: Jarosław, Krosno, Leżajsk, Nisko i Strzyżów. Najwyższa nagroda powędrowała do powiatu krośnieńskiego a tytuł najlepszego starosty województwa otrzymał Jan Pelczar. To jednak nie wszystko. Wyróżnienie w kategorii „Sołtys Roku” odebrała Maria Janik – sołtys Nieborowa. W kategorii „Podkarpacki Lider Samorządności” na wyróżnienie zasłużył powiat niżański, a w kategorii „Dobre miejsce zamieszkania”, laureatem została gmina miasta Dębica. Miłymi, lokalnymi akcentami są: zwycięstwo miasta i gminy Dubiecko w kategorii „Dziedzictwo kulturowe”, gminy Fredropol w kategorii „Inwestycja roku” oraz miasta i gminy Bircza w kategorii „Rewitalizacja roku”. Ponadto, zwycięzcami okazali się: gmina Jaśliska (kategoria: „Ekologiczna gmina”), gmina Świlcza (kategoria: „Gmina przyjazna przedsiębiorcom), powiat strzyżowski (kategoria: „Inwestycja roku w powiatach”), gmina Radomyśl Wielki (kategoria: „Opieka wczesnorozwojowa i senioralna), gmina Zagórz (kategoria: „Samorząd przyjazny energii”), gmina Leżajsk (kategoria: „Samorząd przyjazny rodzinie”) oraz gmina Stalowa Wola (kategoria: „Sport, turystyka, rekreacja).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze