80 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego – wójtów, burmistrzów i prezydentów – wzięło udział w finałowym rozstrzygnięciu Rankingu Gmin Podkarpacia 2024. W 12. edycji plebiscytu wyłoniono również liderów poszczególnych powiatów. Kto zasłużył na to miano?
Wyniki Rankingu Gmin Podkarpacia 2024 – przedsięwzięcia organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie wespół z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie – ogłoszone zostały 21 listopada, podczas konferencji „Współpraca i Rozwój JST Województwa Podkarpackiego w nowej kadencji”, dedykowanej przedstawicielom samorządu terytorialnego. Pochylono się na niej nad aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed samorządami. Debatowano o takich kwestiach, jak: zwiększanie efektywności działania samorządów, wdrażanie nowych technologii czy dostosowywaniu usług publicznych do rosnących oczekiwań mieszkańców. Była okazja do wymiany doświadczeń i zacieśniania współpracy. Wisienką na torcie było ogłoszenie wyników tegorocznego Rankingu Gmin Podkarpacia. Na podium znalazła się gmina Cisna, tuż za nią uplasowały się gmina Solina i miasto Jasło, a finałową trójkę zamknęły gmina Trzebownisko i gmina Ostrów.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, wyróżnieni zostali także liderzy każdego z powiatów. Laury przyznano za wkład w rozwój małych ojczyzn oraz aktywność w skali powiatu.
Jeśli chodzi o byłe województwo przemyskie, wyniki prezentują się następująco. Liderem powiatu przemyskiego została gmina Orły (wyróżnienie tego rodzaju odebrała po raz drugi), powiatu jarosławskiego – miasto Jarosław, przeworskiego – gmina Zarzecze, a lubaczowskiego – gmina Lubaczów.
Statuetki wręczyli laureatom: Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego dr Cezary Trutkowski, dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Samorządu Terytorialnego Małgorzata Nieroda, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, wicemarszałek województwa podkarpackiego Karol Ożóg oraz dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie Marek Cierpiał-Wolan, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul i marszałek województwa Władysław Ortyl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze