Przez spółkę PGE Obrót przewinęło się już kilka osób związanych z naszym regionem. Do tej pory kojarzonych z Prawem i Sprawiedliwością, teraz – po październikowej zmianie władzy w Polsce – z Koalicją Obywatelską. Wiceprezesem zarządu spółki został Krzysztof Kłak z Przeworska.
Ścieżki w PGE Obrót SA w Rzeszowie (spółki handlującej energią należącej do państwowej Polskiej Grupy Energetycznej) przecierał wieloletni prezydent Przemyśla Robert Choma, który prezesem zarządu został w 2019 r. Jednym z jego trzech zastępców był były burmistrz Przeworska Janusz Magoń, który rządził miastem nad Mleczką w latach 1998 – 2010. Potem był m.in. radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego, prezesem zarządu Spółdzielni Rena w Rzeszowie. Pod koniec października 2021 r. R. Choma został z tej funkcji odwołany. W 2022 r. trafił na stanowisko wiceprezesa spółki PGNiG Termika Energetyka Przemyśl.
20 grudnia 2021 r. Rada Nadzorcza PGE Obrót SA w Rzeszowie powołała na stanowisko wiceprezesa Tomasza Zaleszczyka[paywall]. Absolwenta KUL-u i Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku socjologia, który w latach 1999 – 2019 pracował w Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Przemyślu, a przez ostatnie trzy lata był prezesem. W latach 2019 – 2021 był zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Nim trafił na stołek wiceprezesa PGE Obrót S.A. w Rzeszowie, był przez chwilę dyrektorem ds. zarządzania majątkiem w PGNiG Termika Energetyka Przemyśl.
7 maja br. Rada Nadzorcza PGE Obrót SA w Rzeszowie podjęła uchwały o powołaniu nowych członków zarządu spółki. W jego skład weszli: Sebastian Janda, który od 1 lipca br. będzie prezesem, Agnieszka Martyniuk, obecnie pełniąca obowiązki prezesa, a od 8 maja br. wiceprezes, Dariusz Bryg, kolejny wiceprezes od 13 maja br. oraz Krzysztof Kłak, który też został wiceprezesem, a stanowisko objął 15 maja br.
Ekonomista K. Kłak jest politykiem Platformy Obywatelskiej (od 2005 r.) i radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Ma 58 lat.Jest absolwentem studiów na kierunku gospodarki żywnościowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu (2001 r.). Od 1986 do 1992 r. pracował w Fabryce Wagonów Gniewczyna w Gniewczynie Łańcuckiej. W latach 1990 – 1994 był radnym Przeworska, a w okresie 1992 – 1998 przewodniczył Zarządowi Regionu Przemyskiego NSZZ „Solidarność”. Były poseł AWS, były członek Porozumienia Centrum Jarosława Kaczyńskiego. Był posłem na Sejm wybranym w okręgu przemyskim z listy Akcji Wyborczej „Solidarność” (1997 – 2001). W latach 1990 – 1992 należał do Porozumienia Centrum (pierwszej partii J. Kaczyńskiego). W 2010 r. został wicestarostą przeworskim, a w 2011 r. – prezesem zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. (został odwołany z tej funkcji w 2013 r.). W 2016 roku został przewodniczącym Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu, ale zaledwie na kilkanaście miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze