Do zdarzenia doszło wczoraj, 17 maja, po godz. 20, na drodze prowadzącej do miejscowości Zawóz.
fot.KPP Lesko Uszkodzony opel.
– Wprost przed opla astrę, którym do domu wracał 28-letni mieszkaniec Zawozu, wybiegł z lasu żubr. Kierujący nie zdołał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, w wyniku czego pojazd wpadł do przydrożnego rowu. Żubr zdołał jeszcze przejść kilka metrów w stronę lasu, jednak padł na pobliskiej łące – informune KPP Lesko.
Niestety zwierzę nie przeżyło.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Nie budził zastrzeżeń. Mężczyzna nie ucierpiał, jednak urazu ręki doznała 23-letnia pasażerka opla.
Pojazd zabezpieczono do dalszych czynności. Żubry są gatunkiem chronionym, więc tuszę zwierzęcia zabezpieczył leśniczy. san
Komentarze