Dyplomy, upominki i słowa uznania za zapał i zaangażowanie były formą nagrody i zarazem podziękowania dla uczestników tegorocznego XVI Festiwalu Tańca, organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Sieniawie. W wydarzeniu wzięło udział 14 tego typu placówek z regionu.
W sieniawskim „Sokole” odbyło się 2-godzinne barwne widowisko z udziałem pensjonariuszy ŚDS z: Sieniawy, Jarosławia, Przeworska[paywall], Łopuszki Wielkiej, Pruchnika, Izdebek, Cieszanowa, Kolbuszowej, Laszczyn z filią w Zmysłówce, Lipska, Rzeszowa, Tarnobrzega, Tyczyna oraz Zalesia, również z filią w Zmysłówce.
Na scenie CKSiR „Sokół” zaprezentowali oni różnorodne układy i aranżacje taneczne, m.in. tańce indiańskie, taniec ognia, zumbę, walc wiedeński i wiele innych. Dopracowane w najmniejszym szczególe pokazy i kolorowe stroje dostarczyły publiczności niezapomnianych wrażeń i rozrywki. Sieniawski festiwal to wydarzenie z długą tradycją. Również w poprzednich edycjach prezentowali się pensjonariusze środowiskowych domów samopomocy z województwa podkarpackiego, dla których taniec to nie tylko rodzaj rozrywki, ale też forma terapii wpływająca na samoocenę i dostarczająca dużej satysfakcji.
Na tegorocznym wydarzeniu obecni byli goście z ŚDS w Lubaczowie i Przedszkola Miejskiego w Sieniawie, a także burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś, jego zastępca Janusz Świt i wicestarosta przeworski Jerzy Mazur. Ten pierwszy skierował do szefowej ŚDS w Sieniawie Barbary Kamionki oraz licznie przybyłych artystów i ich opiekunów słowa podziękowania i uznania za trud włożony w przygotowanie tak udanych występów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze