Wcale nie przesadzimy, mówiąc, że ul. Kruhel Wielki należy do najgorszych utrzymanych w Przemyślu. Nawierzchnia jest w tragicznym stanie, a rowy niedrożne, przez co mieszkańcy mają ciągły problem z wodą opadową, która płynie drogą i jeszcze bardziej ją niszczy.
Kruhel Wielki został przyłączony do miasta 1 stycznia 2010 r., a jego główna ulica przyjęła nazwę dawnej wioski. Nie jest tajemnicą, że ówczesne władze miejskie miały chrapkę na Prałkowce, a Kruhel miał być tylko przy okazji. Sprawa potoczyła się jednak nie po ich myśli i decyzją premiera Donalda Tuska, Przemyśl powiększył się tylko o Kruhel Wielki.
Ówczesny prezydent Robert Choma i przewodniczący rady miejskiej Marek Rząsa zawarli z mieszkańcami porozumienie, w którym zobowiązali się do budowy kanalizacji i wodociągu, przepompowni wody oraz budowy drogi z oświetleniem.
– Wodę mamy od roku, a kanalizację od dwóch lat. Nowej drogi nie ma do tej pory. Za to jest w jeszcze gorszym stanie niż była wcześniej – skarżą się mieszkańcy.
O traktowaniu Kruhela po macoszemu[paywall] pisaliśmy wielokrotnie. Sami mieszkańcy interweniowali u władz miasta wielokrotnie. Odpowiedzi zawsze są takie same: nie ma pieniędzy. – Tak było za byłego prezydenta, tak jest za obecnego. A wieś wniosła wiele do miasta: las, ziemię, działki, które miasto sprzedało. Ale czas się tutaj zatrzymał, jesteśmy w średniowieczu – ludzie nie kryją żalu i oburzenia.
Strome wzniesienie sprawia, że po deszczu – zwłaszcza ulewnym – nurt spływającej wody jest bardzo wartki. Stan ulicy jest tak zły, że za każdym razem zbiera ona z sobą mnóstwo kamieni. Wąskie, płytkie i nieoczyszczone rowy powodują, że deszczówka (i to co z nią płynie) zatyka przepusty i płynie drogą, jeszcze bardziej niszcząc nawierzchnię. W jednym z miejsc woda ma wąskim kanałem przepłynąć pod ul. Kruhel Wielki w rów położony wzdłuż ul. Jastrzębia. Kanał i rów są jednak za wąskie i nie dają rady spełniać swojego zadania.
W zeszłym tygodniu znowu zatkany został przepust przy ul. Jastrzębia. – Gdy przyjechali z zarządu dróg, nie chcieli nic zrobić. Dopiero po interwencji pana Macieja Kamińskiego, podjęli decyzję, żeby dać nową rurę – mówią mieszkańcy.
– Gdy pada deszcz, ta droga pełni funkcję rzeki, tutaj po prostu leje się woda. To jest katastrofa. Chcemy, żeby po 10 latach miasto wreszcie wywiązało się ze swojego zobowiązania – zaznacza Jolanta Cichowlaz z Zarządu Osiedla „Kruhel Wielki”.
Ludzie narzekają, że nawet w zimie muszą dzwonić, żeby pługi odśnieżyły drogę. – Przecież my nie płacimy mniejszych podatków niż inni mieszkańcy – podkreśla J. Cichowlaz.
Na spotkaniu z mieszkańcami przewodniczący rady miejskiej Maciej Kamiński zapowiedział możliwość remontu części ul. Kruhel Wielki z tarczy antykryzysowej dla samorządów. Zgodnie z zapowiedzią, Przemyśl miałby otrzymać ok. 2,2 mln zł. Mniej więcej połowę tej kwoty – jak mówił przewodniczący rady miejskiej – mogłaby trafić na Kruhel. – Pomysł popiera 12 radnych, mam nadzieję, że poprą pozostali. Musimy zacząć od projektu i wykonać ile się da za tę kwotę. Mając projekt, można później starać się o dofinansowanie z innych programów – powiedział.
M. Kamiński zaznaczył, że wnioski o pieniądze z tarczy będzie składał prezydent, ale radni chcą go zobligować w formie rezolucji do inwestycji w Kruhel Wielki.
Urząd miejski nie odnosi się na razie do kwestii pieniędzy z tarczy antykryzysowej, bo „nie otrzymał oficjalnej informacji na ten temat”. – Na razie stać nas tylko na doraźne, bieżące remonty – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy urzędu.
Problem ul. Kruhel Wielki ma zostać poruszony na sesji rady miejskiej w środę, 1 lipca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak im to Choma obiecał to niech im Choma finansuje. Miał 8 lat, żeby się z tego wywiązać. Kamiński miał w poprzedniej kadencji 5 lat, żeby Chome przypilnować i NIE ZROBIŁ NIC ! A teraz Kamiński obiecuje coś, za co inni będą musieli zapłacić ! Przed wyborami w salce katechetycznej też nie jedno obiecywał ...
Czego się boicie, że usuwacie komentarze ?
Za 2 miliony chce 10 ulic wyremontować!! Przecież to jest chore1!!
Obejrzałam ostatnią sesję Rady Miejskiej w Przemyślu- a raczej ŻENUJĄCY SPEKTAKL w wykonaniu "aktorów " prowincjonalnych.Odnoszę nieodparte wrażenie, że w całym działaniu radnych nie chodzi o interesy miasta, tylko prywata, stanowiska i władza. Oto moim zdaniem toczy się gra.jeżeli jest inaczej proszę mnie przekonać. Bardzo chętnie zmienię zdanie.
Brawo Panie Maćku! w końcu ktoś się nami zainteresował!
wymiana stanowisk jak za komuny rządzą towarzysze "szmaciaki" Sztandarowy przykład PGNiG Technologie - towarzyszka partyjna . Konfitury "wadzy" Z zawodu jest "Dyryktorym" Pozdrawiamy Neokomunę!!!!!!!!!!!!!!!! i Szczęść Boże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Amen
Obiecanki cacanki, nie bądźmy naiwni, radny wszystko obieca pod przyszłe wybory, a szkoda bo jest blisko władzy rządzącej tak jak były marszałek czy wicemarszałek województwa i tak jak Przemyśl do tej pory nic nie dostał tak dalej nie dostanie, a te ochłapy w stosunku do innych miast na Podkarpaciu to nawet na przygotowanie dokumentacji dotyczącej remontów nie wystarczą.
Teraz buntuje ludzi przeciwko Bakunowi!
Teraz już wiem dlaczego Pana Kamińskiego atakują niektórzy ... Boją się skuteczności i wytrwałości jego? Fakt podziwiam!. On jest jak maszyna , on w ogóle śpi? To taki " drugi Ferenc "?
Ferro .Pana Kamińskiego będą atakować gdyż jest dobry w tym co robi.A robi wiele dla mieszkańców.Umie rozmawiać i nikomu nie odmawia swojej pomocy.,i ma stalowe nerwy na ataki że strony niektórych radnych.Oglądam sesje i widzę poziom jaki prezentują niektórzy radni.Możemy dziękować że jest taki jak dziadziu Ferenc i życzyć mu wytrwałości w walce o dobro dla miasta.
Skoro uwierzyli Chomie i Rząsie to moje starego i stałego przemyskiego obserwatora gratulacje. A w Przemyślu miały być zespoły basenów ze sztuczną rzeką i coś tam jeszcze na dodatek, zresztą cały Przemyśl miał być zrewitalizowany a co zostało, jedynie Program , a dalej figa z makiem. Tylko nadal nie wiem ile podatników czyli nas mieszkańców kosztował ten program, myślę że spółka z Poznania nie jest tania. A jak widać na zdjęciu Przemyśl już metropolia niemal jak bliżniaczy Rzeszów, ludzie z ul. Kruchelowej zadowoleni, szczęśliwi że wreszczie są mieszczanami, " przymyślakami". Choma raczej głosu w sprawach nie tylko tej nie zabiera. Może pan pośle Rząsa pomimo nawału zajęć, np wymachiwania gazetą na Rynku za plecami Ziobry zabierze głos w przedmiotowej sprawie. Czekamy.
Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego miasta, przewodniczący Kamiński Maciej, naszej Rady Miejskiej. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam przewodniczący sto lat!
Pan Kamiński jest wszedzie, interesuje się każda sprawą, ale jeszcze ani jednej nie załatwił! Gdyby nie mieszkańcy i ich pisma do Rzeszowa i Warszawy to do tej pory nie mielibyśmy dojazdu do działek. Wrona która dużo kracze a mało robi.
Oprócz podwójnej moralności nic nie zauważyłem w Kamińskim. Buntuje tylko, mąci, sieje wokół nienawiść.
Przemyslanin - racja. Nic nie robi tylko zamęt. Taka jest jego rola i świetnie się do tego nadaje.
''....cały Przemyśl miał być zrewitalizowany a co zostało, jedynie Program, a dalej figa z makiem.''?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?MIASTA ZAMIENIAJĄ SIĘ W BETONOWE PATELNIE. REFLEKSJA PRZYSZŁĄ ZA PÓŹNO? - PORTALSAMORZADOWY.PL
Kamiński taki cwany, niech ściągnie do Przemyśla takie pieniądze jak dostały inne miasta, PiS ma i PiS da, czyli 15-20 mln zł a nie udaje bohatera bo Przemyśl dostał marne 2 mln, żenada....
Ferro to dlaczego p. Kamiński będący szefem przemyskiego Pisu nie załatwi większej dotacji z FIS-u.Krosno, Sanok po 12 mln, Mielec 16 mln, Rzeszów 30 mln, a Przemyśl 2 mln !!!!!!!!!!!!!!!Stary coś tu nie gra.Ja się pytam co Kamiński chce zrobić za te 2 mln, bo sam projekt i kosztorys będzie kosztować,a za resztę to chyba same rowy wykopią.Kamiński niech się ogarnie bo jego populizm i parcie na media są żenujące.
i to jest kwintesencja całej powyższej dyskusji, a nie pierdo...., że Kamiński tu i tam. Ma 5 etacików:1. Dyrektor WORD2. Przewodniczący Rady 3. Zarząd w Spółdzielni4. Rada Programowa Polskiego Radia5. Przewodniczący Pisua ciągle biega tu i tam lecz nad Sanem
Oj przestań z tym ferenem to stary komuch i POd koniec kadencji sekretarka będzie mu musiała długopis trzymać POwinien już dawno odejść na śmietnik historii i ograniczenie wiekowe do pełnienia takich funkcji do 75 lat
A Dziadek i Cicia mieszkajcy na ul.Smolki cały czas byli na etatach SB,a to za sprawą nauki pisania na maszynie
Smerf w niebieskim garnituru. Podjudzacz imię jego.
Szanowny Panie. Nie wymachiwałem gazetą. Protestowałem przeciwko ułaskawieniu pedofila. Jeśli nie widzi Pan różnicy, to Pana problem.Co do Kruhela, nadal czuję się w obowiązku wypełnić obietnicę, mimo, że nie mam ku temu praktycznie żadnych narzędzi.Poprzednia ekipa rządząca miastem przerzucała zaplanowane inwestycje z roku na rok. Jestem zwolennikiem uczciwego planowania i pełnej, terminowej realizacji. Niestety, mam wrażenie, że obecna ekipa też nie ma zamiaru postępować wg tego, wbrew pozorom, prostego schematu. Mówię to na przykładzie ul. Sybiraków. Podczas wizji lokalnej spytałem wprost - jaki realny termin naprawy tej ulicy jest przez władze Przemyśla do przyjęcia? Odpowiedź brzmiała - nie ma takiego terminu, bo......Oczywiście, po raz kolejny, podejmę stosowne działania. Może tym razem skuteczniejsze...
Panie Marku jak Panu nie wstyd. Doskonale Pan wie, że to ohydna manipulacja z ta obrona pedofila. Nawet taki autorytet dla platformersow jak prof. Płatek poparła decyzję Pana Prezydenta. Oczywiście był to błąd polityczny, ale wasza reakcja jest po prostu podła. Myślałem, że macie więcej klasy.
Ale wiesz, że to wynikało z wielkości podjętych inwestycji, Pan Prezydent Bakun wybrał drogę oszczedzania. I to są efekty.
Brawo panie Macku, sami we dwoch im te rowy oczyscimy, A jak będzie mało to ze Schabem bo chlop robotny to nam te przepusty popodnosi.
Jak im to Choma obiecał to niech im Choma finansuje. Miał 8 lat, żeby się z tego wywiązać. Kamiński miał w poprzedniej kadencji 5 lat, żeby Chome przypilnować i NIE ZROBIŁ NIC ! A teraz Kamiński obiecuje coś, za co inni będą musieli zapłacić ! Przed wyborami w salce katechetycznej też nie jedno obiecywał ...
Czego się boicie, że usuwacie komentarze ?
Za 2 miliony chce 10 ulic wyremontować!! Przecież to jest chore1!!